איך מקימים עמוד באלמנטור?

איך מקימים עמוד באלמנטור?

בניית אתר אינטרנט היא דבר חיוני לכל עסק, במיוחד אם אתם רוצים לנצל את הכוח העצום של האינטרנט ולהביא קהל רב יותר שיכיר את העסק שלכם, יתמוך בו וירכוש מוצרים. אתר העסק צריך להיראות מקצועי, להיות בעל חוויית משתמש ברמה הגבוהה ביותר ולהיות מתוכנן היטב עד לפרטים הקטנים כדי לאפשר למותג שלכם לבלוט בצורה הנכונה ולהוביל את הגולשים לבצע את הפעולות שאתם רוצים במסגרת המשפך השיווקי שלכם. יש כמה דרכים לבנות אתר אינטרנט מקצועי לעסק כאשר הדרך המומלצת ביותר היא באמצעות מערכת וורדפרס ושימוש באלמנטור.

קצת רקע על בניית אתר לעסק:

רגע לפני שנצלול למדריך שהכנו עבורכם להקמת עמוד באלמנטור בואו נדבר בכמה מילים על אתרי אינטרנט בעולם המודרני. כיום התחרות גבוהה כמעט בכל תחום. אחד הדברים שיכולים להבליט אתכם על פני המתחרים שלכם או לסייע לכם להתפתח אם אתם מתחילים כעסק קטן בתחום מסוים – היא באמצעות אתר האינטרנט שלכם. אתרי האינטרנט המודרניים יהיו בעלי עיצוב נקי, אסתטי, מקצועי ויפה. הם ישתפו תוכן דינמי ולא יציגו תוכן סטטי משעמם. לצורך בניית אתר מקצועי לעסק נעשה שימוש במערכת וורדפרס.

שימוש במערכת התוכן של וורדפרס לעיצוב ובניית האתר

אנו בחברת די ווב מתמחים בבניית אתר וורדפרס מקצועיים לעסקים. אנו עושים שימוש בוורדפרס כיוון שמדובר במערכת התוכן הטובה ביותר בעולם כיום לבניית אתרים מקצועיים. עם וורדפרס יש לנו שליטה על כל מה שקורה באתר. עיצוב אתר מעולם לא היה פשוט יותר ואין צורך לתכנת את האתר מאפס מה שחוסך לנו עבודה וללקוח הרבה מאוד כסף. ניתן לשלוט במבנה האתר, בטיפוגרפיה, בצבעים, חלונות קופצים, בסוגי התכנים והמדיה השונים באתר ועוד.

מהו אלמנטור וכיצד הוא משדרג את העבודה שלנו בבניית אתרים?

אלמנטור הוא תוסף וורדפרס פופולרי שמיליוני בוני אתרים עושים בו שימוש בארץ ובעולם. התוסף הינו פייג' בילדר המאפשר בנייה של עמוד עד לפרטים הקטנים ביותר. ניתן לבנות את העמוד כפי שאנו רוצים, למשוך, להזיז ולמקם אלמנטים שונים בהתאם לצרכים שלנו, ממש כאילו אנו משחקים בפאזל של ילדים. התוסף כולל עשרות רבות של ווידג'טים שהם למעשה אלמנטים של תוכן/מבנה תוכן שאנו יכולים לצקת את העמוד שאנו רוצים לבנות ולמקם אותם היכן שאנו רוצים בהתאם לצרכים שלנו. מדריך וורדפרס זה שאתם נמצאים בו כעת ילמד אתכם כעת איך ליצור או לעמוד עמוד תוכן באלמנטור בעצמכם.

אלמנטור

אז איך מקימים או עורכים עמוד באלמנטור?

ראשית כדאי לדעת שיש 2 סוגים של עמודי תוכן בוורדפרס: פוסטים ועמודים. הפוסטים הם בדרך כלל מאמרים ההולכים לבלוג האתר בעוד עמודי התוכן הם כל יתר העמודים באתר ובתפריטי האתר. נניח שאנו רוצים לערוך עמוד מסוים בתפריט הדוגמה, נאמר אפילו עמוד אודות של החברה.

שלב 1:

נתחבר למשרד האחורי של פאנל האתר שלנו (במערכת הוורדפרס) ונלחץ על עמודים -> עמוד חדש. בהנחה שכבר התקנתם אלמנטור/אלמנטור פרו באתר יופיע לכם האפשרות לערוך את העמוד באמצעות אלמנטור. תנו שם לעמוד (נניח "אודות" לצורך הדוגמה) ולחצו על עריכה באמצעות אלמנטור. כעת תגיעו לעריכה לייב של עמוד האודות שלכם ותראו בצד ימין את סרגל האלמנטים של תוסף האלמנטור.

פתיחת עמוד

עמוד חדש

שלב 2:

בשלב הזה יהיה עליכם קודם לבנות בלוקים/סקשנים שאליהם תוכלו ליצוק את האלמנטים. החלק העליון של האתר שמופיע בכל העמודים (בדרך כלל אזור התפריט העליון, הלוגו וכו') יהיה שם ומעריכת העמוד לא תוכלו לבצע בו שינויים אלא רק לעמוד התוכן המתחיל למעשה מתחת לחלק הHEADER  הקיים.

כעת תוכלו לראות מלבן עם מסגרת מקווקוות שבתוכה 2 אייקונים: תיקייה ופלוס. לחיצה על האייקון של התיקייה יוביל אתכם לעמוד התבניות המוכנות של גרסת הפרו של התוסף, תבניות מוכנות לבלוקים של תוכן מסוגים שונים ותבניות מוכנות שבניתם בעצמכם ושמרתם בתיקיית הטמפלטים שלכם. אייקון הפלוס הוא בעצם האפשרות להוסיף בלוק חדש. לאחר לחיצה עליו תהיה לנו אפשרות לבחור לכמה עבודות ובאיזו חלוקה אנו רוצים את עמודות באותו הבלוק (מדובר על אותו הבלוק בלבד ולא על כל העמוד. תיאורטית אתם יכולים לכלול כמה בלוקים שתרצו אחד מתחת לשני ולבחור לכל אחד כמות עמודות משתנה בהתאם לצרכים ולעיצוב שאתם רוצים).

נניח שאנו רוצים לחלק את הבלוק הראשון ל2 עמודות כדי שבאחת נוכל לשים את לוגו העסק או תמונה של החנות/המשרד/המפעל/העסק ולצד התמונה נוכל לכתוב מעט טקסט אודות העסק. נתחיל בליצור את הבלוק עם 2 עמודות שוות.

תבניות מוכנות

תבניות מוכנות אלמנטורשלב 3:

כעת תוכלו לראות שנפתח לכם בלוק/אזור חדש ובו 2 עמודות עם כפתורי + שתוכלו בלחיצה עליהם להוסיף אלמנטים לאותה עמודה. נלחץ על ה+ בעמודה השמאלית ונראה את האלמנטים בצד ימין הנפתחים בפנינו. נמשוך את האלמנט "תמונה" לעמודה השמאלית ונשחרר. כעת תוכלו לראות בצד ימין שאתם יכולים ללחוץ על תמונת ברירת המחדל ולערוך אותה על ידי העלאת תמונה שתרצו מהמחשב שלכם. תוכלו גם לשלוט בגודל התמונה, ביישור שלה ביחס לעמודה, להוסיף עליה כיתוב (תגית ALT) ואפילו להפוך אותה ללחיצה על ידי הוספת קישור עליה. נלחץ כעת על כפתור העדכן הירוק בצד ימין למטה כדי שבינתיים יעדכן מה שעשינו עד כה.

תמונה

 

הגדרת alt

 

שלב 4:

כעת נלחץ על ה+ בעמודה הימנית ונמשוך את האלמנט "כותרת" אליה. לאחר מכן נלחץ בצד ימין למעלה בתפריט האלמנטים על כפתור שנראה כמו קובייה של 9 נקודות שיחזיר אותנו לרשימת האלמנטים ונמשוך אל מתחת לכותרת את האלמנט "מרווח". נערוך את המרווח שאנו רוצים בין הכותרת לאלמנט בה (ניתן לשנות גם אחר כך בלחיצה על האלמנט). נחזור על אותה פעולה רק הפעם נוסף את האלמנט עורך טקסט. כעת בכותרת רשמו "אודות החברה" או את שם החברה כרצונכם. באזור הטקסט תוכלו לעדכן פסקת אודות עם מידע על החברה.

 

רווח

 

שלב 5:

כעת תוכלו ללחוץ למטה על כפתור הפלוס להוסיף בלוקים נוספים בהתאם לרצונות שלכם ולהמשיך לבנות את העמוד על ידי יציקת אלמנטים שונים לתוכו. לדוגמה תוכלו להוסיף בלוק נוסף עם 2 עמודות שבצד אחד יש מפת גוגל עם הכתובת שבו החברה יושבת ובעמודה המקבילה אליה להוסיף פרטי יצירת קשר מהירים כמו טלפון, מייל ואפשר לרשום גם את שעות הפתיחה של העסק וכו'. תוכלו להוסיף גם כפתורים לרשתות החברתיות או כפתור יצירת קשר שיוביל לעמוד יצירת הקשר באתר. יש אינספור אפשרויות אולם כעת אתם יודעים כיצד ליצור עמוד כזה בעצמכם באמצעות אלמנטור. אל תשכחו לשמור את השינויים שאתם מבצעים לאורך העבודה.

מפת גוגל