איך מקימים עמוד פוסט באלמנטור

איך מקימים עמוד פוסט באלמנטור?

הקמת אתר במערכת WORDPRESS הנו דבר שבשגרה. כיום מרבית האתרים בארץ ובעולם נבנים במערכת וורדפרס. עם הפיתוח החדש של אלמנטור מהשנים האחרונות, שמקל ומפשט את העבודה אך באותה המידה גם מאפשר לשלוט בכל האספקטים השונים של האתר – אין ספק כי מדובר באופציה הטובה ביותר. בניית אתר על מערכת וורדפרס יאפשר לכם להקים אתר מקצועי לעסק שלכם או לשלל רחב של סוגי אתרים שונים בהתאם לצרכים שלכם.

אילו סוגי אתרים ניתן לבנות על מערכת וורדפרס?

בניית אתרים הוא עולם ומלואו. ניתן לתכנת אתר מאפס אולם זו אופציה שכמעט שלא קיימת כבר היום. למעשה, היום עדיף לעשות שימוש במערכות ניהול תוכן המאפשרות לנו לעשות שימוש בתבניות בסיס ועליהן לצקת את התוכן, השינויים וההתאמות שאנו צריכים. המערכת המומלצת ביותר זו של וורדפרס. ניתן לבנות עליה מגוון רחב של סוגי אתרים:

  • אתרי תדמית לאדם או עסק.
  • אתרי חנות אלקטרונית.
  • בלוגים ומגזינים
  • גלריות ופורטפוליו.
  • רשתות חברתיות.
  • פורומים.
  • ועוד…

מהו אלמנטור ואיך אנו יכולים להיעזר בו לעיצוב האתר שלנו?

אלמנטור הוא אחד מתוספי הוורדפרס הפופולריים ביותר כיום הכולל מיליוני התקנות של בוני אתרים ברחבי העולם. התוסף הנו כלי page builder מקצועי, איכותי ומקיף המאפשר לנו לבנות את האתר שלנו ועמודים פנימיים בו בקלות וביעילות, ללא צורך בידע בכתיבה ועריכה של קוד ועם אפשרות לשלוט בכל חלק באתר. באמצעות התוסף אנו יכולים לייצר בלוקים ועמודות בעמודים מסוימים ולצקת אליהם אלמנטים שונים, פיצ'רים ווידג'טים שבהם נוכל להשתמש כדי לבנות ולעצב את האתר שלנו. למעשה עיצוב אתרים מעולם לא היה פשוט יותר. בגרסה החינמית של התוסף יש עשרות אלמנטים נחמדים לשימוש אולם בגרסת הפרו תוכלו לעשות מעוד עשרות רבות של ווידג'טים אפשריים לשימוש ומאות טמפלטים מוכנים לשימוש לעמודים ולאתרים לפי סוגים. לדוגמה: תוכלו לחפש עמוד אודות ויפתחו בפניכם אופציות לעמודי אודות מעוצבים ומובנים שתוכלו להשתמש בהם בלחיצת כפתור ורק להתאים את הטקסטים, התמונות והצבעים לפי הצרכים שלכם.

אזור הפוסטים באתר שלנו:

בכל אתר אינטרנט כיום יש אזור מאמרים או בלוג. באזור זה מעלים מאמרים/כתבות/פוסטים. עמודים אלו יהיו מסוג "פוסט" דרך המשרד האחורי בוורדפרס, כאשר סוג העמודים השני יהיה עמוד עמודים ראשיים, עמודי תפריט, דפי נחיתה ועוד. עמודי הפוסטים מיועדים בעיקר להעלאת מאמר לבלוג האתר וכעת תוכלו לעצב את תבנית עמודי הפוסטים שלכם. יש לכם 2 אפשרויות למעשה: האחת היא לעצב לכל עמוד פוסט את העיצוב שלו שתרצו אולם זה הרבה עבודה ולא הכי נעים לעשות. האפשרות השנייה היא לעצב פעם אחת תבנית של עמוד פוסט באתר (או להשתמש בתבנית קיימת ממבחר התבניות של אלמנטור פרו או של תוסף חיצוני תומך שהתקנתם וכולל גם כן תבניות מוכנות נוספות לשימוש) ולהגדיר את אותה תבנית לכל עמודי הפוסט באתר. אז, לאחר מכן, במידה ותרצו בפוסט ספציפי באתר שלכם לשנות משהו בהתאמה אישית תוכלו להיכנס לעמוד העריכה של אותו הפוסט ולבצע את השינוי בהתאם למה שרציתם. בקביעת תבנית אחת לכלל הפוסטים באתר תוכלו לחסוך זמן עבודה רב.

איך להקים עמוד פוסט בהתאמה אישית באלמנטור?

היכנס לפוסטים -> פוסט חדש במשרד האחורי של מערכת הניהול של וורדפרס שלכם. תנו שם לעמוד ולחצו על הכפתור לערוך את העמוד עם אלמנטור. כעת תוכלו ללחוץ על אייקון הפלוס כדי להוסיף בלוק חדש לעמוד. למעשה אתם הולכים לבנות את העמוד שלכם מבלוקים, תוכלו לחלק את הבלוקים לעמודות ולהוסיף את האלמנטים השונים ולצקת אותם לתוך הבלוקים. תוכלו להשתמש בבלוק אחד או יותר כרצונכם. לאחר שתצרו בלוק ותחלק אותו לכמות העמודות שתרצו תוכלו לראות בצד ימין את האלמנטים שתוכלו לעשות בהם שימוש בעמוד. כדי לעשות בהם שימוש כל שצריך הוא לגרור אותם על הבלוק והעמודה הנבחרים שתרצו למקם בהם את האלמנט. גם אם העכבר החליק לכם אל דאגה תוכלו לגרור את האלמנטים מתוך העמודים לחלקים שונים בו כרצונכם ולראות בלייב כיצד העמוד משתנה. לאחר שביצעתם שינויים אל תשכחו ללחוץ על כפתור השמירה הירוק בצד ימין למטה. זוהי הדרך הארוכה יותר לבנות עמוד פוסט. לשמחתנו אלמנטור פרו מציע לנו מאות טמפלטים מוכנים לשימוש כדי לקצר לנו תהליכים.

פוסט חדש

הקמת פוסט חדש

איך לעשות שימוש בתבנית קיימת?

כדי לקצר את תהליכי בניית האתר ועמודים שונים בו תוכלו לעשות שימוש בתבניות מעוצבות קיימות של גרסת אלמנטור פרו ו/או להוריד תבניות שכאלה מתוספים שונים התומכים באלמנטור. כאשר תיכנסו לעמוד העריכה, ליד האייקון של הפלוס להוספת בלוק חדש יהיה לך אייקון של תיקייה. בלחיצה עליה תגיעו לספריית הטמפלטים ולמעלה תראו 3 לשוניות. האחת של בלוקים מעוצבים מוכנים, השנייה של עמודים מעוצבים מוכנים והשלישית של תבניות שאתם בניתם ושמרתם לשימוש עתידי שמכאן תוכלו לבחור בהם כרצונכם לשימוש חוזר. בלשונית העמודים חפשו post או blog post כדי למצוא תבניות שעשויות להיות רלוונטיות לסוג עמוד זה באתר שלכם, בחרו מה שמוצא חן בעיניכם והעיצוב יתגלה אל מולכם. כעת תוכלו גם לבצע בו שינויים במבנה בהתאם לצרכים שלכם אם תרצו.

טיפים חשובים לבניית עמוד פוסט מוצלח באתר שלכם:

כאשר אתם באים לבנות עמוד פוסט באתר שלכם אנו ממליצים לבחור בתבנית מעוצבת קיימת ועליה להלביש את התוכן או לבנות אחת כזו דרך המשרד האחורי של הוורדפרס תחת טמפלטים -> הוסף חדש. לאחר מכן תוכלו להשתמש בתבנית שבניתם פעם אחת בכל עמודי הפוסטים באתר שלכם ולחסוך זמן עבודה יקר. כמו כן כדאי להוסיף תפריט צדדי לשיפור הניווט באתר, הוספת פרסומות, קידום עמוד הפייסבוק שלכם, הוספת טופס הרשמה לתפוצה ועוד.

טמפלטים