אלמנטור

מה זה אלמנטור?

בניית אתר אינטרנט היא חלק חשוב היום באסטרטגיית השיווק והפרסום של כל עסק. כדי לבנות אתר אינטרנט לחברה ניתן לתכנת אותו מאפס (על ידי שכירת מתכנת מקצועי כמובן שיודע לכתוב קוד) או לעשות שימוש במערכות שונות לצורך בניית האתר. מערכות אלה יכולות להיות מערכות קוד פתוח כמו wordpress למשל ויכולות להיות מערכות סגורות שאינן מאפשרות עריכה של קוד האתר וביצוע התאמות שהן מעבר למה שהמערכת עצמה מאפשרת לנו. מרבית המערכות הקלאסיות בנויות בצורה כזו שנוכל לבנות אתר באופן יחסית פשוט אולם לאורך השנים פותחו תוספים, התאמות ועדכונים במערכות הללו המכוון את העולם לכיוון שיטת ה-drag&drop והעריכה בלייב של האתר שלנו עד לרזולוציה של עמוד ולא רק עריכות כלליות של האתר. כאן נכנס האלמנטור אז רגע לפני שנדבר עליו, בואו נדבר על החשיבות של בניית אתרים לעסק.

החשיבות של בניית אתר לעסק:

האינטרנט הוא כבר מזמן ערוץ התקשורת הפופולרי ביותר בעולם. ככזה הוא מושך אליו מיליוני ישראלים מדי יום, כמה פעמים ביום, לאינספור סוגים של צרכים. לדוגמה: חיפוש מידע, לימודים, חיפוש אנשי מקצוע, רכישת מוצר, מדריכים עשה זאת בעצמך לתיקון תקלה בבית, מידע אודות תרופות או ענייני בריאות, צפייה בסרטים וסרטונים, משחקים ועוד אינספור דברים אחרים. האינטרנט כולל מגוון רחב של פלטפורמות: מנוע החיפוש של גוגל, בלוגים, אתרים פרטיים, אתרי חדשות, מקומונים ומגזינים, רשתות חברתיות, אתרי סרטונים ועוד. לכל אחד מאלה מאפיינים ייחודיים משלו המושכים את הקהל. לאורך השנים פותחו שיטות פרסום שונות באינטרנט ועבור מרבית השיטות הללו חשוב שיהיה אתר אינטרנט לעסק אליו ניתן יהיה להביא את העסק ולחבר אותו אל המותג, לשווק את מוצרי ושירותי החברה וכמובן להרחיב את מעגל הלקוחות בעסק.

בנייה ועיצוב של אתר לעסק:

עיצוב אתרים ובנייתם החל משלב הפגישה הראשונית עם הלקוח הוא הליך מורכב ונחשב לאומנות של ממש. כל אחד יכול ללמוד לבנות אתר אינטרנט פשוט אולם כדי שהאתר יהיה ויראה מקצועי יש הרבה מעבר ללימוד ההקמה של האתר בלבד. עיצוב האתר, המבנה שלו, התכנים בו, התפריטים, ההנגשה, ההתאמה הרספונסיבית ופרמטרים רבים אחרים ישפיעו על חוויית המשתמש של הלקוחות שלכם באתר, על האופן שבו הם יחזיקו מהמותג שלכם ובמידה רבה גם על נתונים המשפיעים על הקידום האורגני של האתר שלכם בתוצאות החיפוש של גוגל.

בשלב הראשוני יש לבצע אפיון לעסק ולקהל היעד בפגישה או שיחה עם הלקוח. לאחר מכן ניתן יהיה לאפיין את מבנה האתר והמאפיינים שלו בהתאמה אישית ללקוח. לאחר שיש לנו את התמונה הכוללת ניתן לגשת למלאכת הבנייה והעיצוב של האתר. לרוב נעשה שימוש במערכת וורדפרס לבניית האתר ושימוש בתוסף האלמנטור כדי לבנות את האתר בהתאמה אישית לצרכי הלקוח. אז עכשיו אנחנו מגיעים סוף סוף לשאלה הנחשפת.

אז מה זה אלמנטור?

אלמנטור הוא תוסף וורדפרס פופולרי עם מיליוני התקנות. התוסף הינו מעין Page Builder המסייע לנו לבנות, לערוך, למחוק ולשנות דף אינטרנט באתר שלנו, בעריכת לייב, תוך שימוש באלמנטים שונים המרכיבים את העמוד. בונה האתר יכול לבצע שינויים בעמוד בקלות על ידי משיכה והוזזה של אלמנטים בעמוד לעמודה והשורה שבה הוא רוצה שהאלמנט יופיע. ניתן אף להגדיר בצורה מדויקת עד לרמת הפיקסל את מיקום האלמנט ביחס לאחרים ועל ידי כך לבנות את העמוד בצורה שאנו רוצים בקלות, במהירות, ללא צורך בידע תכנותי וכתיבת קודים מסורבלת.

אלמנטור

הכנת מבנה העמוד ושימוש בתבניות:

אחד היתרונות הגדולים ביותר באלמנטור הוא היכולת לבנות ולהתאים את מבנה העמוד לצרכים שלנו. העמוד מתחיל מחלקה אחת, כאשר אנו יכולים לבנות עוד חלקות, לשלוט ברוחב ובמידות של החלוקה ואף לחלק כל חלקה לעמודות. לאחר מכן נוכל להכניס את האלמנטים מתפריט האלמנטים הצדדי ולמשוך אותם אל המקום באתר אותו בו אנו רוצים את האלמנט ובכך לייצר את המבנה הרצוי של האתר. במידה וטעינו במיקום נוכל בקלות ובמהירות למשוך את האלמנט לאן שנרצה ללא בעיות. ניתן אף להעתיק אלמנטים ולשכפל אותם באותו עמוד או לעמוד אחר בלחיצת כפתור, למחוק אלמנטים ולהגדיר מאפיינים שונים בכל אלמנט כמו פונטים, צבע, כותרות ועוד. יתרון חשוב נוסף הוא היכולת לעבוד עם תבניות אלמנטור שאנו יכולים ליצור, לשמור ולהשתמש בהן בכל זמן שנרצה במהלך בניית האתר ובכך לחסוך את זמן הבניה מחדש.

סרגל האלמנטים והתקנת תוספים נוספים:

כאשר ניכנס לעריכה של הדף יופיע לנו מצד ימין סרגל האלמנטים של אלמנטור. הסרגל יכלול עשרות אלמנטים בהם ניתן יהיה להשתמש בבניית העמודים הפנימיים. אליהם ניתן יהיה להתקין תוספים נוספים שפותחו במיוחד לאלמנטור בשל העובדה שמדובר במערכת קוד פתוח, מה שמאפשר למתכנתים לבנות תוספים המותאמים לשימוש באלמנטור ומרחיבים את השימוש בו.

גרסת הפרו של אלמנטור שכדאי להכיר:

על אף שהגרסה החינמית יכולה לעזור מאוד לאנשים רבים להקים אתר אינטרנט משלהם בקלות ובמהירות הרי שאנשי מקצוע מנוסים בתחום בניית האתרים והשיווק הדיגיטלי עושים שימוש בגרסת הפרו של אלמנטור. גרסה זו כוללת עוד מגוון רחב של פיצ'רים ואלמנטים שאין בגרסה החינמית מה שמשדרג באופן מהותי את השימוש בתוסף. כך למשל אפשריות לעיצוב התבנית של האתר ולא רק עמודים בודדים, תוספים לבניית תפריטים, תוספים לרשתות חברתיות, תוספים מיוחדים ליצירת טפסי הרשמה וטפסים אחרים באתר ועוד.

אלמנטור

אז לסיום – מדוע כדאי להשתמש באלמנטור?

יש כמובן יתרונות רבים לאלמנטור עליהם תוכלו לקרוא במאמרים נוספים באתר שלנו אולם על הקצה המזלג נאמר שמדובר בפייג' בילדר הנרחב והאיכותי ביותר הקיים כיום. אלמנטור מפותח מאוד בשפה העברית ומאפשר לנו לבנות את האתר בצורה מדויקת ונכונה ללא שגיאות מיקום בעייתיות. אלמנטור ואלמנטור פרו מתפתחים ומתעדכנים כל הזמן כדי לשפר ולהרחיב את מעגל האלמנטים האפשרי לשימוש, תוספים מתפתחים כל הזמן לשדרוג השימוש בתוסף וניתן לערוך כל אספקט באתר בקלות ובעילות ללא ידע בתכנות. אם לא אמרנו מספיק אז יש לנו גם שליטה מלאה על ההתאמה הרספונסיבית של האתר.