תבניות אלמנטור

תבניות אלמנטור

בניית אתרים במערכת wordpress היא הדרך הטובה והפופולרית ביותר כיום לבניית אתר אינטרנט מקצועי לעסק. אם אתם רוצים לבנות אתר חדש לעסק או לשדרג את האתר הקיים שלכם מומלץ לעשות זאת במערכת התוכן של וורדפרס המאפשרת לכם עריכה של כל אספקט ואזור באתר ובקוד האתר שלכם. בניית האתר חיונית לצורך בניית נוכחות דיגיטלית והבאת גולשים לאתר שלכם לצורך יצירת אהדה וקרבה אל המותג וכמובן גם שיווק ופרסום המוצרים והשירותים של העסק לקהל גדול יותר. השימוש בוורדפרס הינו שכיח מאוד ובעזרתו ניתן לבנות אתר אינטרנט מקצועי המכבד כל עסק בכל סדר גודל אולם מדובר רק במערכת עליה מבססים את עבודת בניית האתר אך עבודת האתר עצמה הינה בגדר אומנות של ממש.

בניית אתרי וורדפרס לעסקים עם תבניות אלמנטור:

כאשר הלקוחות שלנו מדברים אתנו על הדרך הטובה ביותר להקמת אתר לעסק אנו ממליצים על וורדפרדס. בניית אתרי וורדפרס מאפשרת שליטה בכל האלמנטים השונים של האתר, קוד האתר, עיצוב האתר ועוד. בין היתר ניתן לעשות שימוש בתוסף האלמנטור שביחד עם תבנית קלה ומהירה נוכל לבסס את בניית האתר ולבצע התאמות אישיות לצרכי הלקוח. ניתן יהיה לשלוט בכל עמוד באתר, לבנות ולעצב אותו כרצוננו לצורך שיפור חוויית המשתמש עבור הגולשים, הגדלת יחס ההמרה באתר וכמובן יצירת מבנה ועיצוב מקצועיים המכבדים את בית העסק.

היתרונות בשימוש בוורדפרס לבניית אתר העסק שלכם:

  • שליטה בכל חלק באתר.
  • גוגל מאוד אוהבים אתרים וורדפרס בשל הקוד המסודר של התבניות אלמנטור בהם, התוספים השונים שניתן להתקין המסייעים לקידום ועוד.
  • מערכת ניהול ובקרה קלים ופשוטים להבנה שגם הלקוח יוכל ללמוד בקלות ולתפעל את האתר שלו אם ירצה לחסוך את עלויות אנשי המקצוע בתפעול השוטף של האתר.
  • אפשרות לייצר אינספור עמודים, להעלות קבצי מדיה שונים ועוד.
  • ניתן לבצע התאמה רספונסיבית מלאה לכל חלקי האתר.
  • ניתן להתקין את תוסף האלמנטור ולבצע בנייה מקצועית ואיכותית יותר אפילו ללא צורך בידע תכנותי.
  • מוזיל עלויות באופן משמעותי עבור הלקוח שכן לא צריך לתכנת את האתר מאפס.

עיצוב אתרים בוורדפרס באמצעות תוסף האלמנטור:

אחד היתרונות הגדולים ביותר של וורדפרס ושל תוסף האלמנטור המותאם לוורדפרס היא היכולת לשלוט באספקטים השונים באתר. כלומר, ניתן לשלוט במבנה, בצבעים, בגודל, במרווחים ועוד. עיצוב אתרים בוורדפרס מעולם לא היה קל ופשוט יותר. בעזרת תוסף האלמנטור תוכלו לשלוט במבנה האתר על ידי פייג' בילדר פשוט ומקצועי אך גם הכי מקיף שקיים כיום. עם מערכת Drag&Drop ניתן יהיה להזיז את האלמנטים ולהציב אותם היכן שאנו רוצים בעמוד בקלות, במהירות וביעילות. ניתן יהיה לשלוט בכל הקשור לטיפוגרפיה, לשלוט בצבע הרקע של האתר, של חלקים ועמודות שבתוכו, צבעי התפריטים ועוד.

כיצד עובד האלמנטור?

הזכרנו את זה בעדינות בפסקה הקודמת. מדובר בפייג' בילדר שהוא כלי נהדר לבניית עמודי אינטרנט. באמצעות האלמנטור תוכלו לבנות עמודי אינטרנט פנימיים באתר שלכם, לייצר תבניות (שעוד מעט נדבר עליהן יותר בפירוט) או להשתמש בתבניות קיימות של גרסת אלמנטור פרו וכמובן לעשות התאמות באמצעות ווידג'טים או אלמנטים שונים של התוסף. התוסף כולל עשרות רבות של אלמנטים (בגרסת הפרו. הגרסה החינמית כוללת כמה ווידג'טים בסיסיים) הנמצאים בסרגל האלמנטים בצד ימין כאשר אתם נמצאים בעריכה של עמוד מסוים. תוכלו למשוך מתפריט האלמנטים את הווידג'טים הרצויים אל הסקשנים והעמודות שפתחתם בעמוד ולשחק עם המיקומים בהתאם לצרכים שלכם. לכל אלמנט יש מאפיינים שתוכלו להגדיר ואפילו לסדר מרווחים בין אלמנטים שונים ליצירת מראה אסתטי ונקי.

מהן תבניות באלמנטור?

הווידיג'טים (או האלמנטים) הם למעשה סוגי התכנים והפיצ'רים שתוכלו להכניס אל תוך העמוד, לדוגמה: תמונות, קורסלות, אייקונים, דירוגים, סליידרים, ווידיאו, קטעי טקסט, קוד HTML, כותרות ועוד אינספור דברים. תבניות אלמנטור– אלו למעשה שבלונות שאתם יכולים לבנות ולהגדיר באילו עמודים להשתמש בהם באתר שלכם. לדוגמה: תוכלו לבנות עמוד המציג תוכן של פוסט באתר שלכם ובכל פוסט חדש שתעלו למערכת תוכלו להגדיר שאותה התבנית תהיה תקפה גם לעמוד ספציפי זה. תוכלו להכין למשל תבניות לעמוד ארכיון ואז בכל עמודי הארכיון באתר שלכם או בחלק מהם – תוכלו לעדכן בלחיצת כפתור שזוהי התבנית שאתם רוצים לאותו ארכיון. כמובן שניתן לעשות גם התאמות נוספות לאותו עמוד ספציפי לאחר עריכת התבנית אולם ללא ספק מדובר ביתרון נהדר שחוסך זמן יקר. יתרה מכך – גרסת הפרו של התוסף כוללת מאות רבות של תבניות מעוצבות ומוכנות שתוכלו להשתמש בהם לעמודים שונים באתר שלכם, לדוגמה: עמוד יצירת קשר, עמוד רכישה מעגלת הקניות, עמוד פורטפוליו, עמוד אודות ועוד. ניתן גם להוריד תבניות שונות מרחבי הרשת המותאמות לאלמנטור בוורדפרס ולעשות בהן שימוש.

כיצד לבנות תבנית באלמנטור ולהשתמש בה בלחיצת כפתור?

לאחר שהתקנתם את תוסף האלמנטור באתר הוורדפרס שלכם יופיע לכם במשרד האחורי שלה אתר שלכם, בתפריט הצדדי שלכם המילה Templates או טמפלטים בגרסה העברית של המערכת. לחיצה על זה תפתח תת תפריט שם תלחצו על "הוספת חדש".

טמפלטים

כעת יפתח לכם חלון יצירת הטמפלט. תצטרכו לבחור את סוג הטמפלט שאתם רוצים ליצור (עמוד שגיאת 404, עמוד ארכיון, עמוד רגיל, פוסט, תפריט ועוד) וכמובן לתת שם לטמפלט שלכם. השם חשוב מאוד שתוכלו לזהות אותו לאחר מכן מרשימת הטמפלטים במהירות בעת הצורך, במיוחד כאשר בניתם כמות גדולה של טמפלטים לשימוש באתר שלכם. לבסוף לחצו על יצירת טמפלט.

בונה תבנית

כעת לאחר שתערכו ותשמרו את התבנית שלכם היא תהיה ברשימת התבניות השמורות שלכם ותוכלו לבחור בה מעריכת העמוד. כדי לעשות זאת – גשו לעמוד שאתם רוצים לערוך ולחצו על "עריכה באמצעות אלמנטור". כעת תגללו לתחתית העמוד (במידה ויש בו תוכן, במידה ולא זה יופיע למעלה) ומצאו את האזור עם 2 האייקונים: תיקיה ואייקון של פלוס. בלחיצה על האייקון של התיקייה תגיעו לספריית הטמפלטים. שם תוכלו לראות טמפלטים של עמודים ובלוקים מגרסת הפרו של התוסף ותוכלו גם להיכנס ללשונית "הטמפלטים שלי" – לבחור את הטמפלט שהכנתם מראש והוא רלוונטי עבורכם ולחצו על כפתור השמירה. זה כל הסיפור!