איך עיצוב אתרים תורם לעסק שלך

אחסון אתרים בארץ או בחו"ל?

בפני כל בעל אתר, עומדות היום כמה אפשרויות לאחסן את האתרים שלו ולבחור חברה המספקת שירותי אחסון אתרים. אחת השאלות הכי נפוצות בתחום הזה היא- האם לאחסן את האתר בארץ או בחו"ל? יש הרבה חברות אחסון אתרים בחו"ל במקומות למשל כמו הודו, אשר מציעות חבילות אחסון במחירים מאוד זולים שקשה לא להתפתחות להם, מול מחירים בדרך כלל הרבה יותר גבוהים. מלבד נושא המחיר, יש עוד כמה פרמטרים מאוד חשובים שצריך לקחת בחשבון כאשר עובדים עם חברת אחסון אתרים והם לא פחות חשובים מעלות האחסון ואפילו יותר.

יש עובדה אחת ברורה והיא, שלבעלי האתר לא ממש אכפת היכן מאוחסן האתר שלכם. מה שחשוב הוא שהתמיכה והנגישות יהיו ברמת שירות גבוהה, והשאלה היא האם אפשר לקבל שירות כזה בחו"ל.

האם זה משנה איפה האתר שלכם מאוחסן?

הפרמטרים החשובים הם האם חבילת האחסון איכותית. מהי מהירות הגלישה באתר והאם היא טובה עבור מנועי החיפוש ומהו מחיר החבילה. יש הבדל באחסון אתר בחו"ל או בארץ. האם הוא מבקש לפנות לארצות שונות או רק למיקום גיאוגרפי מסוים.

אם למשל האתר הוא מקומי ופונה לישראלים, יש העדפה לאחסן אותו על שרתים בארץ אצל חברת אחסון אתרים ישראלית.

מיקום האתר משפיע על מהירות הגלישה ולפיכך גם על הציון שיקבל האתר בגוגל. נחוצה קרבה גיאוגרפית ללקוחות היעד של האתר. כאמור אם הוא אתר בעברית, רצוי מאוד שהוא יאוחסן בחברת אחסון אתרים מקומית ישראלית.

מיקום האחסון עלול להיות בעייתי

כאשר גולש מבקש לצפות באתר מסוים רחוק ממנו גיאוגרפית. הדרך של המידע היא ארוכה יותר ולכן הטעינה של העמוד תהיה מן הסתם יותר איטית. זה בערך כמו לדבר עם מישהו מחו"ל. הרבה פעמים הוא עלול להישמע קטוע, לא ברור וזה גם מה שעלול לקרות בתקשורת עם אתר שמאוחסן בחו"ל.

כאשר האתר מאוחסן במדינת הגולש, יעלה הדפדפן מהר יותר בעיקר אם מדובר באתרים כבדים כמו למשל חנויות און ליין שבכל מקרה לוקח להם זמן להיטען ולעלות.

DWEB מספקת שירותי אחסון אתרים וגם מתמחה גם בבניית אתרים ועיצוב אתרים, למידע נוסף:073-7831988