חבילת בניית אתר

בניית אתר וורדפרס ידידותי מעולה לקידום

רוב מקדמי האתרים האורגניים יכולים להעיד, כי האתר שהכי ידידותי לקידום בגוגל הוא אתר וורדפרס ולכן בניית אתר וורדפרס היום מובילה בתחום בניית האתרים.

אבל יש כמה בעיות שמתקיימות באתרי וורדפרס וגם באתרים אחרים כמו למשל תוכן משוכפל. חלקת נובעות מהזנה לא לקויה של תוכן אבל לעתים גם מהגדרות שגויות של המערכת או מסיבות טכניות.

לדוגמה אם עמוס מסוים או כמה עמודים נבנים באופן כזה שניתן לגלוש אליהם מכמה כתובות URL, פירוש הדבר הוא שתהיה בעיה עבור מנועי החיפוש שכן הם, משייכים כל עמוד ספציפי לכתובת אחרת. במצב בו עמדו מסוים מוצג בשתי כתובו שונות, זהו שכפול וזה עלול לפגוע באיכות התוכן שלכם ובשל כך גם מהדירוג. גוגל יאנדקס זאת כתוכן משוכפל.

איך להימנע מתוכן משוכפל?

מומחה בתחום בניית אתר וורדפרס מסביר, כי אפשר להוסיף פרמטרים ל-URL אשר מאפשרים לעקוב אחר התנועה לעמוד או לבצע בו שינויים ויזואליים קלים כמו הסרת או הוספת סיידבר וכן אלמנטים גרפים, אבל גוגל עדיין תראה את התוכן הזה כמשוכפל. גוגל תאנדקס את התוכן   פעם אחת בכתובת המקורית ופעם נוספת עם הפרמטר שהוספתם, וייתכן כי תזהה בסופו של תהליך כי מדובר בתוכן משוכפל.

בכל מקרה עדיף להימנע משימוש בפרמטרים. אם אינכם יכולים כדאי להגדיר מה עושה כל פרמטר ומתי הוא לא משנה את הדף. אפשר גם להשתמש בכתובת קנונית אשר תצביע על הכתובת המקורית.

כ-30% מהאתרים בעולם הם וורדפרס

כ-30% מהאתרים בעולם בנויים על וורדפרס. העובדה שמדובר על פלטפורמה המציעה אתרים ברורים עם היררכיית מידע המסייעת לגולשים להגיע לכל מידע שהם רוצים במהירות, הפכה את האתר גם לחביב מנוע החיפוש גוגל אשר קל לו מאוד מסתבר לאנדקס אתרים מהסוג הזה. אנשי מקצוע בתחום בניית אתר וורדפרס וקידום אתרים אומרים כי מניסיונם, יותר קל לקדם אתרי וורדפרס מכל אתר אחר וזו הסיבה מדוע בכל רגע נתון, קמים עוד ועוד אתרים מסוג וורדפרס. פלטפורמה שהחלה את דרכה בתוכנה לניהול תוכן והפכה לחביבת האתרים ברמה העולמית.

ראו גם: עיצוב אתרים