אחסון אתר - לאחסן את האתר בראש שקט

אחסון אתר – לאחסן את האתר בראש שקט

מידע דיגיטלי באופן אירוני לחלוטין, לא נתפס מידע שצומח איזו שהיא השקעה באחסון. בקרב האוכלוסייה הכללית נדמה כי האינטרנט הוא מעין חלל אינסופי של מידע, שלא מחייב קל לשימוש עצמים פיזיים כדי לאחסן אותו, מלבד מחשב. אבל זוהי תפיסה שגויה מיסודה אשר נובעת באופן עיקרי מחוסר הבנה בסיסי של עולם המיחשוב והחומרה. כל תוכנה שהיא, כמו גם כל תוכן שעולה לאתרי אינטרנט שונים ברחבי הרשת, חייב להיות מאוחסן על שרתים פיזיים. ככל שמדובר בחומר רגיש יותר, למשל אחסון אתר וורדפרס של מותג מוביל ברשת, רמת האבטחה של שרתי המידע עולה ומידת ההשקעה של בעלי האתר באיכות השרת רק הולכת ועולה. מדריך זה יבהיר לכם את כל מה שאתם לא יודעים על אחסון אתר, כדי שתוכלו להקים את האתר שלכם בצורה מקצועית ולא לקחת החלטות ללא היכרות מוקדמת עם עולם האחסון.

מה הוא אחסון אתר ולמה הוא כל כך חשוב?

בדיוק כמו כל מסמך אחר שאתם מחזיקים בחנות הפיזית שלכם, גם כאשר אתם מקימים אתר וורדפרס יש לו משקל וירטואלי. המשקל הוירטואלי הוא בעצם אוסף של כלל התכנים הכתובים והפיזיים באתר כמו גם הקודים לבניית האתר והתוספים השונים שמנהלים את התקשורת עם הלקוחות. כל אלו הם פריטי מידע חשובים שאתם צריכים לאחסן בעזרת שרת פיזי. מהרגע שהקמתם את האתר, אחסון אתר וורדפרס יכול להתרחש באופן אוטומטי על בסיס שרתי הפלטפורמה. יש לכך יתרונות וחסרונות (עליהם נדון בהמשך), אבל חשוב להבין שזו היא הגדרת העבודה הבסיסית של חברת וורדפרס. ואתם רוצים להיות מודעים מקום האחסון הראשוני של האתר שלכם.

אחסון אתר וורדפרס – מה הם היתרונות בשימוש בשירות זה

כאמור, הגדרת העבודה הבסיסית של חברת וורדפרס היא שימוש בשירותי אחסון אתר וורדפרס על בסיס שרתי החברה. זוהי הגדרה אוטומטית שמתרחשת ברגע שפתחתם חשבון בחברה והתחלתם ליצור את האתר שלכם. היתרון המרכזי בשירותי חברת וורדפרס הוא הנוחות. אין לכם צורך לפנות לחברות אחסון מידע חיצוניות ואתם יכולים לגשת למידע שלכם כמעט ללא הגבלה או בעיה. כמו כן כאשר אתם משתמשים בתוספים או אפליקציות של וורדפרס, היכולת של השרתים לשמור על מהירות ההעלאה תמיד הגבוהה היא איכותית הרבה יותר.

תשומת לב לפרטים הקטנים – יכולה לשמור על העסק לטווח הארוך

אז נכון, השימוש בשרתי אחסון אתר וורדפרס הוא שימוש קל, נגיש ונוח. על אחת כמה וכמה אם אתם עדיין לומדים איך לתפעל אתר אינטרנט. אבל לא תמיד הוא מתאים ליכולות של האתר שלכם. במידה ואתם רוצים ליצור אתר מאובטח יותר או לשמור על מידע סודי במיוחד שלכם ושל הלקוחות שלכם, השימוש ואחסון אתר של חברה שאין לכם שליטה עליה יכול להיות בעייתי במיוחד. בדרך כלל חברות אחסון אתרים גדולות יחסית, מאפשרות לכם לקבל מקום על שרת מסוים. אתם כנראה תחלקו שרת עם אתרים נוספים ואז יהיה קשה מאוד לשמור על פרטיות מלאה. במידה וחשוב לכם ליצור הפרדה מוחלטת בין האתר שלכם לאתרים אחרים, או ליצור אתר מאובטח לגמרי בתנאים המקצועיים שאתם דורשים – מומלץ לעשות הכל על מנת למצוא חברה שמספקת שירותי אחסון אתר מאובטחים. לחילופין, ניתן להשתמש בשרת פרטי שלכם אותו אתם מתקינים בעזרת חברות מקצועיות בבית העסק שלכם כדי לשלוט על ניהול המידע באתר. מגוון האפשרויות בתחום האבטחה הוא עצום ואתם רק צריכים למצוא את שירות אחסון האתר הנכון ביותר לצרכים שלכם.