ארגון תוכן באתר וורדפרס – עמוד, פוסט וקטגוריה

אחד הדברים החשובים ביותר, לפני שמתחילים בעיצוב ובניית האתר, זו הבנה והחלטה לגבי מבנה התכנים שלכם באתר החדש. לשם כך צריך להכיר קודם את אפשרויות מבנה פרסום התוכן של וורדפרס, מדובר בלב המערכת דבר בסיסי ושימושי ביותר. אז בואו נתחיל להכיר אותם ולהבין את ההבדל בין עמוד לפוסט.


נעים מאוד… אני עמוד
– באמצעותי תוכלו לעלות תכנים כלליים באתר או כאלו שלא משתנים לעתים תקופות כמו עמוד בית, אודות, צור קשר ועמודי תוכן נוספים שהם בעצם סטטיים ולא משתנים לעתים תקופות או שבהם שותלים קוד מקוצר שמושך תוכן מאזורי עריכה אחרים במערכת (בדרך כלל מתוספים) כמו למשל תוכן של גלריה, של עמוד אנשי צוות, טפסים וכדומה.Snap53

כדי ליצור עמוד נכנסים לעמודים/עמוד חדש ושם מכניסים כותרת עמוד את התוכן באזור העריכה וגם לבחור את תבנית העמוד אם ישנן כאלו בתבנית העיצוב.

דוגמאות לשימוש בעמוד: דוגמה אחת עוד דוגמה.


מה קורה.. אני פוסט
– פוסט הוא בעצם מאמר אבל לא משמש רק למאמרים אלא יכול לשמש לכל סוג של פרסום שבעצם בא תחת קטגוריה משותפת.
Snap 2014-08-28 at 19.16.59למשל אם נפתח קטגוריית שירותים נוכל לקשר אליה פוסטים שהם בעצם השירותים שלנו וכך אם נמקם את הקטגוריה בתפריט ונלחץ עליה נקבל רשימה של כל השירותים מהחדש ביותר לישן ביותר. אותו דבר יכול לשמש לטיפים, מאמרים בנושא כזה או אחר, מוצרים, תהליכים ועוד.. כל אתר עם הנושאים שקשורים לתחום העיסוק שלו.

דוגמא לשימוש בקטגוריה: הנה אחת עוד אחת.

דוגמא לפוסט: הנה דוגמה ועוד דוגמה.

4 תגובות
 1. עדי
  עדי אומר:

  הי,
  רציתי לדעת מה ההבדל בין צפיות למבקרים בוורד פרס,
  אם יש יותר צפיות ממבקרים זה אומר שמשהו נכנס כמה פעמים לבלוג?
  תודה

  הגב
  • dweb
   dweb אומר:

   שלום, כן זאת בדיוק הכוונה. יכול להיות שמבקר אחד צפה מספר פעמים באותו עמוד או בעמודים שונים.

   הגב
 2. sami
  sami אומר:

  שלום אני רוצה לבנות אתר לעסק, האם אני יכל לקבל הוראות מפורטות כפי שהצגתם כאן במייל שלב אחר שלב איך לבנות אתר? דבר נוסף אני יכל לבנות את האתר גם כשהתוכן שאני רוצה שיופיע עדין לא מוכן או שאני לא בטוח לגביו?

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *