השוואה בין wordpress.org ל- wordpress.com

וורדפרס היא פלטפורמת ניהול אתרים קוד פתוח. ישנם 2 תצורות למערכת הזאת, ההבדלים ביניהם גדולים מאוד. מערכת אחת עצמאית wordpress.org זו שניתן לפתח עליה כל סוג אתר בכל מבנה ועיצוב והמערכת השנייה wordpress.com יותר מתאימה לבלוגים ולאתרי תוכן פשוטים מוגבלת מאוד באפשרויות העיצוב והפיתוח.

הנה כמה הבדלים מהותיים ביניהם:

wordpress.org
פלטפורמת ניהול קוד פתוח בעלת אחסון עצמאי
wordpress.com
פלטפורמת ניהול אתר מוגבלת בעלת אחסון ללא עלות.
ניתן להתקין ולפתח כל תבנית עיצוב, לשנות ולפתח בעצם כל סוג אתר על המערכת. גישה מלאה לקוד העיצוב ולקוד האתר. ניתן לבחור ממספר תבניות אך יכולות העריכה והגישה לקוד מוגבלת מאוד. רוב התבניות אינן תומכות בעברית. המערכת מתאימה יותר לאתרי תוכן פשוטים ולבלוגים.
ניתן להתקין כל תוסף מעשרות אלפי התוספים הקיימים ובכך להרחיב את הפונקציונליות של האתר. ניתן להתקין תוספים מסוימים בלבד. דבר זה מאוד מגביל את היכולת להרחיב את יכולות האתר. כמו כן המערכת אינה מתממשקת עם הרבה שירותים חיצוניים.
בחרו אתם את שרת האחסון – אתר וורדפרס ממוצא שוקל כ- 200 מגה. שרת האחסון הוא בחינם וממוקם בחו"ל. חייבים להירשם למערכת ולאשר את תנאי השימוש.
תוכלו להשתמש בכל שם דומיין שרשום על שמכם. שם הדומיין הוא חינם אך הוא בעצם יהיה כזה Yourdomain.wordpress.com או שם דומיין משלכם אך בעלות גבוהה מאוד יחסית.

בטח כבר הבנתם שהמערכת המועדפת עלינו היא wordpress.org.
אם תרצו להתנסות או לבנות אתר בעצמכם, תוכלו להזמין חבילת אחסון ואנו כבר נתקין לכם וורדפרס ותוכלו להתחיל.

DWEB מתמחה בבניית אתרים ופתרונות אחסון: 073-7831988 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *