איך להקים בלוג באלמנטור

איך להקים בלוג באלמנטור?

כל אחד מאיתנו רוצה שיהיה לו בלוג משלו, מעין יומן אלקטרוני שבו אנו יכולים לכתוב מה שאנו רוצים רק מתוך כוונה שאנשים אחרים יקראו (בשונה מכתיבה למגירה למשל). כתיבת בלוג באינטרנט יכולה ללכת לכל מיני כיוונים: אותה שאיפה של שיתוף אישי בחוויות מהחיים כפי שרשמנו ויכולה ללכת גם לכיוון עסקי יותר של שיח ותכנים בתחום אחד או יותר שבו יתמחה בעל הבלוג. אנשים האוהבים את אותו הנושא יעקבו אחר הבלוג והבלוגר שמאחוריו וככל שכמות המבקרים באתר תלך ותגדל כך יהיה אפשר גם להרוויח כסף מהבלוג, למשל על ידי הצבת פרסומות באתר, שיתוף כתבות עם קישורים לאתרים אחרים, מכירת מוצרים דיגיטליים, קידום מוצרי שותפים ועוד.

היתרונות והשימושים בבניית בלוג ולאילו נושאים זה מתאים?

  • מקום לשתף, לכתוב, לפרוק ולדבר על מה שרוצים או על תחום מסוים בצורה מקצועית יותר.
  • ניתן להפוך את הבלוג לעסקי ולהרוויח ממנו כסף, לדוגמה: בלוג בנושא קידום אתרים – ואז לשווק ממנו שירותי קידום אתרים לעסקים, מדריך או קורס קידום אתרים בתשלום ועוד. אפשר גם לכתוב על אוכל למשל לאוהבי הז'אנר ולמכור ספרי מתכונים או מדריכים שונים.
  • בנוי כאתר אינטרנט לכל דבר, לרוב על מערכת WORDPRESS עם שליטה בכל האספקטים השונים באתר.
  • אפשרות ממש להתפרסם ולהתקדם בתחום מסוים.
  • ועוד..

על איזו מערכת נרצה לבנות את הבלוג שלנו?

אנו בחברת די ווב מקבלים פניות על בסיס יומי מיזמים שונים המעוניינים להקים בלוג מקצועי בתחום מסוים. חלק מהם רוצים להיות מפורסמים בתחום, חלק לשווק את המוצרים והשירותים שלהם באותו התחום, חלק מעוניינים לייצר מהאתר כסף ממכירת מוצרים דיגיטליים ופרסומות ואחרים פשוט רוצים לעורר תחום או שיח מסוים סביב תחום כלשהו. לרוב נמליץ לאותם אנשים לבנות את הבלוג שלהם במערכת התוכן של WORDPRESS הנחשבת למומלצת ביותר לבניית אתרים בעולם כיום עם דגש על בלוגים.

אפיון הבלוג שלנו ומה אנו רוצים שיהיה בו?

הבלוג הוא בעצם אתר אינטרנט הבנוי, מעוצב ומבוסס בעיקר על פוסטים המשותפים עם הקהל. בפוסטים אלו לרוב יהיה מדובר בטקסט אולם בלוגרים רבים מוסיפים היום תמונות וסרטונים לפוסטים שלהם על מנת להעשיר את התוכן באתר, להיות אטרקטיביים יותר בעיני הקהל שלהם וכמובן לשפר את אחוזי ההמרה באתר בסופו של דבר.

כדי לבנות בלוג איכותי נצטרך לאפיין תחילה את הבלוג. מה אנו רוצים שיהיה בו? במה התוכן יעסוק? אילו עיצובים יהיו באתר? מה יהיה הקונספט? יכול להיות שהלקוח למשל הוא איש מקצוע בתחום מסוים, יש לו שירות או מוצר כלשהו (למשל קורס בתחום מסוים, הרצאות, סדנאות או אפילו מתחם פיזי עם אטרקציות, טיפולים או כל דבר אחר) וסביב אותו התחום הוא רוצה להקים בלוג ולהוביל אנשים אליו בסופו של דבר. לאחר שלב האפיון יתחיל שלב העיצוב האתר והבנייה של הבלוג.

עיצוב ובנייה של הבלוג באמצעות אלמנטור – שלבים חשובים:

לא נוכל לסקור את כל בניית הבלוג שלכם במדריך זה כיוון שמדובר בהרבה נושאים אולם הינה כמה דברים שחשוב להגדיר בבניית הבלוג שלכם.

ראשית, כדאי להכיר את תוסף האלמנטור בו נעשה שימוש לבנות את האתר שלכם. תוסף זה היא תוסף וורדפרס פופולרי מסוג Page Builder. כלומר תוסף המאפשר לנו לבנות עמודים בתוך האתר. גרסת אלמנטור פרו של התוסף כוללת קרוב ל100 אלמנטים שבהם נוכל לעשות שימוש ולצקת אותם אל תבנית האתר שלנו כדי לבנות את בלוג החלומות שלנו.

נתחיל מהבסיס – מבנה האתר:

ראשית נרצה לתכנן איך אתר הבלוג שלנו יראה. לדוגמה: ייתכן ותעדיפו שדף הבית יהיה בסגנון מגזין עם הצגת התוכן בצורה דינמית ומשתנה כמו בסליידר. ייתכן ותרצו להציג פשוט את הפוסטים האחרונים מהבלוג כבר בעמוד הבית וייתכן ותרצו להציג בלוקים שונים שכל בלוק יציג תכנים מקטגוריה אחרת באתר. האם אתם רוצים גם תפריט צדדי? תפריט תחתון? היכן ימוקם התפריט העליון שלכם? וכך הלאה.

בשלב הבא – בניית עמוד פוסט באתר שלכם:

הבלוג שלכם יהיה מבוסס פוסטים בעיקר. במשרד האחורי של האתר שלכם בתפריט הצדדי של ממשק הניהול שלכם תוכלו לראות פוסטים -> פוסט חדש. לחצו על זה כדי לפתוח עמוד עם פוסט חדש. ברמת העיקרון זהו העמוד בו אתם מעלים את הכותרת ואת התוכן של אותו הפוסט (מומלץ לגבות כל מאמר שאתם מעלים גם על קובץ וורד במחשב שלכם ואחת לכמה זמן גם לגבות את התיקייה באחסון ענן). כאשר תיכנסו לעמוד הפוסט שלכם תוכלו לערוך אותו באמצעות אלמנטור. כעת תוכלו להתחיל לבנות את העמוד מאפס: לצקת בו בלוקים ועמודות ובתוכם את האלמנטים השונים שירכיבו את העמוד שלכם. אפשרות נוספת היא להשתמש בטמפלט קיים מקטלוג הטמפלטים של גרסת הפרו של התוסף. את השימוש בטמפלט הנבחר תוכלו להגדיר לכל הפוסטים באתר שלכם וכך לחסוך זמן יקר לבצע זאת עבור כל פוסט בנפרד. כמו כן תוכלו ליצור פעם אחת תבנית משלכם, לשמור אותה ולהדגיר אותה כתבנית ברירת המחדל שלכם לפוסטים חדשים באתר.

פוסט חדש

יצירת עמוד ארכיון:

בכל בלוג יש כמה סוגים של עמודי ארכיון: עמודי ארכיון לפי מחבר, לפי קטגוריה, לפי פוסטים אחרונים, לפי תגיות וכך הלאה. ניתן להיכנס לטמפלטים -> הוספת חדש ולבנות טמפלט ארכיון משלכם. בחרו בתפריט הנפתח ב"ארכיון" ותנו לטמפלט שם, לדוגמה: ארכיון קטגוריות. כעת בחרו טמפלט מוכן או בנו אחד משלכם, שמרו אותו והשתמשו בו עבור עמודי ארכיון הקטגוריות באתר שלכם.

לסיכום; בניית בלוג עם אלמנטור היא משימה פשוטה אומנם דרך מיומנויות וניסיון. לאחר האפיון של מה אתם רוצים לעשות עם הבלוג שלכם תוכלו להיעזר בטביעת עין מקצועית כמו שלנו בחברת די ווב ולבנות בלוג מקצועי ואיכותי ברמה הגבוהה ביותר תוך שימוש בתוסף האלמנטור כדי לשדרג ולייעל את העבודה עם האתר ואת חוויית המשתמש של הגולשים שלכם.