איך ליצור טופס ליצירת קשר באלמנטור?

איך ליצור טופס ליצירת קשר באלמנטור?

אחד העמודים החשובים ביותר בכל אתר אינטרנט הוא עמוד יצירת הקשר באתר. במערכת וורדפרס ניתן לעצב טפסי יצירת קשר בקלות, כאשר הטופס יכול להיות חלק מעמוד קיים או ממש ליצור עמוד צור קשר שכולו מיועד לאפשרויות יצירת קשר עם בעל האתר. למי שאין אלמנטור יוכל להשתמש בתוסף הנקרא contact 7 אולם כיום באמצעות אלמנטור הכול הופך להרבה יותר פשוט וקל בכל הנוגע לבניית אתרים בכלל, עיצוב ובנייה של טפסים בפרט.

אפשרויות שונות ליצירת קשר באתר שלנו:

עמוד יצירת הקשר באתר שלנו הוא קריטי כיוון שהוא מאפשר לאנשים מגוון אפשרויות ליצירת קשר עם בעלי האתר. באתרים של עסקים שונים, הרי שהלקוחות יהיו בעלי אמונה גדולה יותר בחברה המפרסמת מגוון אפשרויות ליצירת קשר באתר שלה. כלומר היא לא חברה המחפשת להתחמק מהלקוחות שלה אלא מנגישה מגוון רחב של אפשרויות ליצירת קשר כדי להקל על הלקוחות שלה לקבל תמיכה מלאה מהחברה. בין היתר תוכלו להוסיף טופס יצירת קשר לעמודים מסוימים באתר, תוכלו לבנות עמוד צור קשר ייעודי עם מגוון אפשרויות ליצירת קשר, תוכלו לרשום את מספר הטלפון ו/או המייל שלכם. תוכלו להוסיף תוסף וואטסאפ או תוסף צ'אט בוט באתר שלכם. ניתן יהיה גם להוסיף מפת גוגל עם כתובת החברה כדי לשפר את הביטחון של הגולשים בכם. ניתן אפילו להוסיף בראש האתר כפתור "התקשרו אלינו" לחיץ. כלומר שבגלישה במובייל, בלחיצה על הכפתור זה יחייג אל החברה ללא צורך בהקלדת המספר. בעת בניית אתר וורדפרס תוכלו לעשות את כל אלה ויותר אולם האופציה הטובה ביותר היא באמצעות תוסף האלמנטור.

מדריך ליצירת טופס יצירת קשר באלמנטור:

לאחר שתיכנסו לעריכה של עמוד באמצעות אלמנטור באתר שלכם תהיה לכם אופציה להוסיף בלוק חדש ולבנות טופס יצירת קשר בעצמכם או להשתמש בעיצוב קיים של בלוק או עמוד יצירת קשר בספריית הטמפלטים המוכנים. ניתן כמובן גם להשתמש בטמפלט מוכן ולסגנן אותו עם התאמות לפי הצרכים שלנו. במידה והחלטתם להוסיף בלוק חדש לעמוד קיים או חדש, עשו זאת ומשכו אל הבלוק החדש שלכם את האלמנט "טופס" מסרגל האלמנטים. כעת תיפתח בפניכם האפשרות לשנות, להגדיר ולשדרג את הטופס שנוצר לפי הצרכים שלכם.

תוכלו לראות בצד ימין מגוון אפשרויות עריכה הקשורות לשדות הטופס, כפתורים, פעולות אחרי שליחה, אימייל ועוד. בואו ונעבור על האפשרויות להבין מה כל אחת עושה.

בלחיצה על כל אחד מהאזורים הוא יפתח לנו בצד ימין את המאפיינים של אותו אזור. לדוגמה אם נלחץ על הטופס (האזור בו ממלאים את הפרטים) יפתח לנו בצד ימין העריכה של המאפיינים של אזור זה:

  • תוכלו לתת שם לטופס.
  • לאחר מכן תוכלו לראות את השדות שנפתח עם הטופס. תוכלו למחוק, להוסיף, ולשכפל שדות.
  • בלחיצה על אחת השדות תוכלו לבחור את סוג השדה. בשדה השם בחרו "טקסט", בשדה האימייל תוכלו לבחור "אימייל" וכך האלה. התווית היא בעצם מה שאתם מבקשים מהגולש למלא. ברירת המחדל בדרך כלל תספיק. טקסט פנימי יהיה הטקסט שיופיע בצללית בתוך שדה הטופס, כביכול כדי להראות דוגמה לגולש מה למלא. תוכלו לבחור האם מדובר בשדה חובה למילוי בעת יצירת הקשר וכמובן להתאים את רוחב העמודה שהשדה יתפוס.
  • כעת תוכלו להגדיר את גודל השדות למילוי, האם להציג את התוויות וכו'. עניין של אסתטיקה והתאמה לצרכים שלכם.
  • שמרו את השינויים והמשיכו לאזור העריכה הבא.

טופס יצירת קשר

 

אזור עריכה – כפתורים:

באזור זה יש לנו כמה אופציות הקשורות בעיקר לכפתור ה"שלח" של הטופס שלנו. תוכלו לבחור את גודל הכפתור. תוכלו לשלוט ברוחב העמודה (לאו דווקא חייב להיות תואם לשדות ההרשמה אתם יכולים למשל ששדות ההרשמה יתפסו 50% ויופיע אחד לצד השני ולא אחד מתחת לשני והכפתור יהיה 100% מרוחב העמודה לתצוגה אסתטית יותר). תוכלו ליישר את הכפתור לאחד הצדדים/לאמצע. תוכלו כמובן לבחור את הטקסט שיופיע בתוך הכפתור וכמובן לבסוף תוכלו לבחור גם באייקון מסוים שיופיע לצד הטקסט בתוך הכפתור.

אזור עריכה – פעולות אחרי שליחה + אימייל:

אזור זה בעצם אומר מה יקרה אחרי שמישהו ילחץ על כפתור השליחה של הטופס. נשתמש בדרך כלל בתווית האימייל. כעת מתחת לזה באזור האימייל נגדיר לאיזה מייל פרטי הטופס יישלחו. מתחת לזה נוכל לבחור כותרת לאותו המייל או להשאיר את ברירת המחדל. בכל יתר ההגדרות גם כן להשאיר את ברירת המחדל ולא לגעת בהן.

באזורי העריכה האחרים אין צורך לקחת כרגע. תוכלו לגשת ללשונית "סגנון" על מנת לשנות את הצבעים בטופס.

מייל צור קשר

אזור עריכה – סגנון:

כעת תוכלו לסגנן ולעצב את הטופס שלכם. כלומר: תוכלו לבצע שינויים במרחקים בין האלמנטים ובין הטקסטים שבאלמנטים ותוכלו כמובן לצבוע את הטופס שלכם.

באזור ה"טופס" תחת לשונית "סגנון" תוכלו לשנות את הריווח בין העמודות/השורות בטופס ההרשמה. תוכלו לשלוט במרחק של התווית מטופס ההרשמה. תוכלו לשנות את צבע הטקסט של התוויות ושל הטקסט הפנימי בתוך השדות.

באזור ה"שדה" תוכלו לשנות את צבע הטקסט בשדות, לשנות פונט, צבע רקע לשדות וכמובן את צבע המסגרת לשדות.

באזור ה"כפתורים" תוכלו לשנות את הפונט של הכיתוב בתוך הכפתור, את צבע הכפתור והמסגרת שלו, את צבע הטקסט שבתוכו. תוכלו להגדיר צבע אחר במעבר עכבר על הכפתור ועוד.

באזור "הודעות" הכוונה היא להודעות המופיעות ללקוח בעת שליחת הטופס בהצלחה, שגיאה בעת מילוי הטופס וכו'. תוכלו לשנות פה את הצבע והפונט של ההודעות.

 

עריכת סגנון צור קשר

 

לסיכום; באמצעות אלמנטור תוכלו לייצר טפסי יצירת קשר בקלות וביעילות. בוני אתרים מנוסים יותר יודעים כיצד לשלב תמונות ועיצוב בקלות וביעילות ביחס עם הטפסים הללו כדי לייצר חוויית משתמש ברמה הגבוהה ביותר תוך שיפור יחס ההמרה של הטופס בשל עיצוב מושך ואטרקטיבי יותר. מוזמנים לעיין גם בהקמת טופס רב שלבי הקיים בגרסת הפרו >>

מוזמנים לקבל מידע על אלמנטור פרו, גרסה המאפשרת מגוון רחב יותר של פיצ'רים ותכונות>>