איך מקימים גלריה באלמנטור?

איך מקימים גלריה באלמנטור?

בניית אתר אינטרנט לעסק היא דבר חשוב מאוד. באמצעות אתר האינטרנט של העסק ניתן להגיע לקהל רחב יותר של לקוחות פוטנציאליים דרך האינטרנט, לחבר אותם אל המותג שלכם, לשווק ולקדם מוצרים ושירותים נוספים ועוד. כל עצמאי ובעל עסק זקוקים היום לאתר אינטרנט, החל מצלם מוכשר, דרך אינסטלטור, עו"ד מקצועי ועד חנות מתנות או רשת בגדים. יש כמה דרכים לבנות אתר אינטרנט מקצועי לעסק אולם הדרך הפופולרית ביותר כיום היא באמצעות מערכת התוכן של wordpress. מערכת זו מומלצת כיוון שהיא ידידותית לגוגל, מאפשרת שליטה על כל חלקי האתר וביצוע שינויים בהתאמה אישית, בעלת יכולת להתאמה רספונסיבית מלאה של האתר לגלישה במסכים שונים וכמובן מאפשרת לנו להתקין את תוסף האלמנטור שבעזרתו נוכל לבנות כל אתר שאנו רוצים תוך ביצוע שינויים והתאמות בדיוק לפי הצרכים שלנו.

בניית אתרי וורדפרס באמצעות אלמנטור:

אלמנטור הנו תוסף וורדפרס פופולרי המאפשר לנו לשלוט באופן מלא על כל החלקים באתר. עיצוב אתרים המתבצע באמצעות אלמנטור יכול להפיק אתר ברמה הגבוהה ביותר מבחינה מקצועית כיוון שיש לנו שליטה על המבנה של האתר עד לרמת המרווחים בין האלמנטים השונים בעמוד. יש אפשרות לשלוט בטיפוגרפיה באתר עד לרמת בחירת הפונט, הנפשות טקסטים, סידור וארגון כותבות וסוגי תכנים שונים ועוד. לבסוף, יש כמובן שליטה על הצבעים, הרקעים והאפקטים המיוחדים הקשורים בעיצוב האתר. בניית אתרי וורדפרס באמצעות אלמנטור הם הדבר החם כיום וזוהי גם ההמלצה שלנו בחברת די ווב עבורכם.

שימוש באלמנטים כדי לעצב את האתר בהתאמה אישית:

עיצוב האתר באמצעות אלמנטור יעשה בעיקר באמצעות שימוש באלמנטים שונים אותם אנו יוצקים לעמוד שלנו כדי לסדר ולעצב את המבנה הרצוי של אותו עמוד. כאשר תיכנסו לעריכה באמצעות אלמנטור של עמוד או פוסט באתר שלכם תוכלו לראות בצד ימין את תפריט האלמנטים אותם תוכלו למשוך אל העמוד בשיטת Drag&Drop. גרסת החינם של אלמנטור תאפשר לכם שימוש בכמה אלמנטים בסיסיים אולם גרסת הפרו שלהם תפתח בפניכם עולם ומלואו. כמו כן תוכלו להתקין תוספים חיצוניים שפותחו לשדרוג השימוש באלמנטור ומוסיפים ווידג'טים נוספים לתפריט האלמנטים כך שתוכלו לשדרג אפילו יותר את ארגז הכלים שלכם לבנייה ועיצוב של האתר שלכם.

מהי גלריה, למה היא חשובה ומתי נשתמש בה?

גלריה היא למעשה ספריית תמונות המוצגת בצורה ויזואלית גלויה לגולשים שלכם. הגלריה היא דרך נהדרת להציג תיק עבודות, בין לקוחותינו, תמונות מתוך אירוע או טיול, תמונות מזוויות שונות של המוצר או צבעים שונים של אותו המוצר ועוד. ביצירת הגלריה תוכלו לשלוט בגודל הגלריה, במיקום שלה ואפילו באופן שבו היא מוצגת. הגלריה חשובה מאוד בכל אתר מכמה סיבות:

  • היא מאפשרת הצגה אטרקטיבית של תוכן מסוים (כמו תיק העבודות או בין לקוחותינו כפי שציינו למשל).
  • היא מגוונת ומעשירה את סוגי התכנים המשותפים באתר שלנו (לא כל האתר צריך להיות רק טקסט).
  • היא מאפשרת לנו להציג דברים באופן ויזואלי, לעורר רגשות ותחושות ולהציג דברים בצורה אחרת מטקסט.
  • מרבית האנשים בעלי אינטליגנציה ויזואלית גבוהה כך שהם יכולים להתחבר לתמונות הרבה יותר מטקסט בדרך כלל ולכן הגלריות מאוד פופולריות.
  • באתרים מסוימים כמו אתרי פורטפוליו של צלמים, מעצבים גרפיים ואנשי מקצוע אחרים בסגנון זה – מרבית האתר יהיה מבוסס על גלריות.

 

איך ניצור גלריה באמצעות אלמנטור?

בעת הכניסה שלכם לעריכת עמוד מסוים לחצו על כפתור העריכה באמצעות אלמנטור. את הגלריה תוכלו להוסיף לעמוד קיים כלשהו כבלוק מסוים (כלומר חלק מהעמוד) או לפתוח עמוד שכולו יהיה כגלריה לבחירתכם. הדרך הקצרה ביותר להוסיף גלריה לעמוד היא להשתמש בטמפלטים קיימים. כאשר אתם רוצים להוסיף גלריה לעמוד קיים שיש בו גם תכנים אחרים – תצטרכו לחפש בלשונית הבלוקים את הבלוק עם עיצוב הגלריה המועדף עליכם או להוסיף באופן ידני את הבלוק ואת הגלריה דרך סרגל האלמנטים. במידה ומדובר בעמוד שכולו מוקדש לגלריה ומדובר בעמוד חדש – היכנסו לאייקון התיקייה הפותח את ספריית הטמפלטים המוכנים. היכנסו ללשונית העמודות וחפשו בסרגל החיפוש gallery. כעת יופיעו בפניכם עמודי גלריה מעוצבים של גרסת הפרו של אלמנטור או של תוספים אחרים שהתקנם כהרחבה לאלמנטור. בחרו את התבנית אלמנטור המועדפת עליכם ופתחו אותה בעמוד. כעת תוכלו לערוך את העמוד כרצונכם.

במידה ותרצו להוסיף בלוק או גלריה לעמוד קיים, לחצו על כפתור הפלוס כדי להוסיף בלוק חדש ובחרו לכמה עמודות לחלק אותו (עדיף לעמוד אחת בדרך כלל). כעת בסרגל הכלים תוכלו למצוא כמה אלמנטים שקשורים לגלריה. יש גלריה, יש פורטפוליו, יש סליידים, יש גלריה בסיסית, קרוסלת תמונות ואם התקנתם גם תוספים נוספים כהרחבה לאלמנטור פרו תוכלו למצוא עוד סוגים של גלריות. בחרו בגלריה המועדפת עליכם ומשכו אותה לבלוק שלה. כעת הוסיפו אליה את התמונות דרך עריכת מאפייני הגלריה בצד ימין. שם גם תוכלו להגדיר את כמות התמונות לשורה, כמות השורות, מרווחים, גודל הצגת התמונות, האופן שבו תוצג הגלריה (רגיל, פסיפס) ועוד.

 

גלריית תמונות

גלרית תמונות

גלריות מעוצבות ומתקדמות בעזרת תוספים חיצוניים:

מכיוון שאלמנטור הוא כלי הבנוי לוורדפרס הנחשבת למערכת קוד פתוח, מפתחים שונים גם פיתחו ויפתחו תוספים שונים התומכים ומרחיבים את גרסאות החינם והפרו של אלמנטור. בהתקנה של תוספי הרחבה תוכלו לגלות אפשרויות נוספות של ווידג'טים שתוכלו להשתמש בהם. ביניהם, אלמנטים חדשים ופיצ'רים חדשים לגלריות. לדוגמה גלריות דינמיות, גלריות המשלבות בין תמונות לווידיאו, גלריות מסוגים שונים ומיוחדים, צורות חדשות להצגת הגלריה ועוד. כאשר תתקינו תוספים אתם תיפתחו לעולם חדש וגדול יותר של אפשרויות עם האלמנטור וכן גלריות מתקדמות שתוכלו לעשות בהם שימוש שיהיו אטרקטיביות ומקצועיות יותר עבור הלקוחות והאתר שלכם.