איך עובדים עם שורט קוד באלמנטור?

איך עובדים עם שורט קוד באלמנטור?

בניית אתר לעסק היא דבר חשוב מאוד ויש לה יתרונות רבים אולם אם האתר לא יבנה בצורה מקצועית ונכונה הוא עשוי להוות נזק למותג. כבעלי עסק אתם רוצים לוודא שהאתר שלכם מוצג כראוי, בנוי בצורה מקצועית, נכונה, אסתטית ועם חוויית משתמש ברמה הגבוהה ביותר. מדריך וורדפרס זה יעזור לכם להבין את היתרונות בבניית אתר באמצעות מערכת וורדפרס, השימוש באלמנטור כאחד היתרונות הגדולים שבהם ומהו שורט קוד שנרצה להטמיע באתר. כמובן תלמדו כיצד להטמיע שורט קוד בצורה נכונה ומהו האלמנט הנכון לעשות בו שימוש לפי הצורך שלכם.

בניית אתר לעסק באמצעות מערכת וורדפרס:

בניית אתר לעסק שלנו יכול להיעשות במספר דרכים. בעבר היה נהוג לתכנת באופן מלא את האתר אולם כיום ניתן לעשות שימוש במערכות מתקדמות לניהול תוכן. אנו ממליצים כמובן על וורדפרס שהיא מערכת קוד פתוח המאפשרת שליטה בכל האספקטים השונים של האתר, לא מגבילה אתכם בשום דבר והיא כל כך מתקדמת ופופולרית שיש אלפי מתכנתים ברחבי העולם המפתחים תוספים ושדרוגים שונים לעבודה עם המערכת עם אלפי תוספים חדשים בכל שנה. העבודה עם וורדפרס מאפשרת לבנות אתרים מקצועיים ואיכותיים ועם זאת לייעל ולהפחית את זמן העבודה הנדרש על האתר ובכך גם לחסוך ללקוח בעלויות על הדרך ביחס לתכנות מלא של האתר כמובן. בין היתרונות הגדולים ביותר של מערכת וורדפרס היא האפשרות לעבוד עם תוסף האלמנטור.

מהו אלמנטור וכיצד הוא מקל על החיים שלנו ועל הדרך הופך את האתר שלכם לאתר ברמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר?

אלמנטור הוא תוסף וורדפרס פופולרי מאוד המשמש למעשה לבניית אתר וכל עמוד באתר באמצעות טכניקה הנקראת Drag&Drop. טכניקה זו פופולרית מאוד בקרב מערכות תוכן מסוימות אולם לרוב היה קיים במערכות קוד הסגור המגבילות אותנו לשימוש בפונקציות של המערכת בלבד. האלמנטור כולל גם גרסת פרו בנוסף לגרסה החינמית ובה אינספור תבניות מעוצבות האפשריות לשימוש וכמובן עשרות רבות של אלמנטים מתקדמים בהם נוכל לעשות שימוש לבניה ועיצוב האתר. למעשה השימוש באלמנטור מייתר את השימוש בתבניות וורדפרס שהיה נהוג בעבר ובוני אתרים רבים פשוט בונים את האתר במלואו באמצעות אלמנטור מה שמאפשר להם שליטה מלאה ומהירה על כל מה שקורה באתר תוך בניית האתר והעמודים בו בהתאמה אישית לצרכי הלקוח. בין היתר, האלמנטור מאפשר לנו לעבוד עם אלמנטים שונים עליהם הוא נקרא.

עיצוב האתר באמצעות אלמנטים שונים:

עיצוב אתר באמצעות אלמנטים של אלמנטור מאפשר לסדר בקלות ובמהירות את מבנה האתר, המרחקים בין האלמנטים, צבעים ומאפיינים שונים. יש מגוון רחב של אלמנטים החל מכותבים, טקסטים, גלריות, אנימציות, אייקונים, תבניות המלצה, טבלאות מחירים, סליידרים ועוד. אחד האלמנטים הוא כמובן אלמנט השורט קוד.

אלמנט השורט קוד – מהו ומתי נצטרך אותו?

אלמנט השורט קוד הוא אלמנט המאפשר לנו להטמיע שורט קוד באתר. יש כמה וכמה קודים שכאלה שנרצה להשתמש בהם לאורך זמן. לעתים נרצה להטמיע כלים ותוכנות כלשהן באמצעות שורט קוד, להטמיע טופס יצירת קשר או הרשמה לתפוצה ועוד.

מדוע נרצה לעבוד עם אלמנט השורט קוד ולא עם עריכת הHTML של אלמנט הטקסט?

כדי להטמיע שורט קוד תקבלו קוד מסוים אותו תוכלו להטמיע גם בעריכת הHTML של אלמנט טקסט רגיל. אם תעשו זאת אתם תראו בתצוגה המקדימה רק את הקוד עצמו ששתלתם. אם תעדכנו את העמוד אז תוכלו לראות באתר את האלמנט עצמו שהשורט קוד מייצג אולם לא בתצוגה המקדימה. לכן, במידה והאתר שלכם כבר פורסם למשל אתם לא תרצו לפרסם אלמנט שבזמן שאתם עובדים עליו הקהל שלכם יוכל לראות אותו לא בתצורתו הסופית ולהפחית מרמת המקצועיות שהוא מחזיק מכם. שימוש באלמנט השורט קוד יאפשר לכם לראות בלייב בתצוגה המקדימה את האלמנט עצמו ולא את הקוד.

איך נוסיף שורט קוד לעמוד באתר שלנו?

זה מאוד פשוט למעשה. כל שאתם צריכים הוא להיכנס לעריכה באלמנטור של העמוד אותו אתם רוצים לערוך -> לחפש בסרגל האלמנטים את האלמנט shortcode (מומלץ להיעזר בחיפוש המהיר שם) -> למשוך את האלמנט שורט קוד לעמודה בטקסט בה אתם רוצים למקם אותו ולהדביק את הקוד שקיבלתם מאותו תוסף/כלי שאתם רוצים להטמיע. אתם תוכלו לראות את התיבה הלבנה בצד ימין אליה תוכלו להדביק את הקוד. כעת בדקו בלייב את האלמנט עצמו ושהוא מופיע כפי שאתם רוצים.

עריכת שורקוד

שורקוד

מה קורה במידה וצריך לבצע התאמות של גודל וצבעים או הגדרות אחרות באלמנט שאנו שותלים?

הרי אנו לא יכולים לערוך את האלמנט עצמו דרך האלמנט של השורט קוד באלמנטור אולם כן נוכל לצאת מהעריכה של העמוד הקיים, לערוך את האלמנט ולחזור לעמוד לבדוק את התצוגה המקדימה שלו. אם מדובר באתר בהקמה שעדיין לא התפרסם אז תוכלו לפרסם את השינוי, לפתוח עמוד נפרד בדפדפן של אותו עמוד לייב באתר שלכם ובעמוד השני בדפדפן לבצע את העריכה של האלמנט באזור העריכה שלו בלוח הבקרה. הרי הטמעתם את הקוד, עדכנתם את האלמנט באתר, כעת תוכלו לעקוב אחר השינויים שלו תוך כדי שאתם מבצעים התאמות ושומרים את ההתאמות שאתם מבצעים בעריכת האלמנט עצמו.

לסיכום; שימוש בקודים קצרים (SHORTCODE) הוא שימוש פופולרי מאוד בוורדפרס ובבניית אתרים בכלל. לשמחתנו כיום ניתן לבצע הטמעה מהירה ופשוטה באמצעות האלמנטור. גם אם יש לכם אלמנטור בגרסה החינמית שלו תוכלו למצוא תוסף שורט קוד חיצוני לאלמנטור אותו תוכלו להתקין ולחבר אל האלמנטור שלכם. כמובן הדבר המומלץ ביותר הוא פשוט להשתמש באלמנטור פרו לאתרים שלכם או לעבוד עם חברת בניית אתרים העושה שימוש בתוסף הפרו עבור לקוחותיה והיא גם תוכל לבצע עבורכם את ההטמעה של הקוד באתר בקלות ובמהירות.