ווידג'טים באלמנטור

ווידג'טים באלמנטור

אם אתם בעלי עסק המעוניינים לקדם את העסק שלכם באינטרנט סביר להניח שתצטרכו אתר אינטרנט. יש הרבה דרכים לבנות אתר אינטרנט לעסק שלכם אולם הדרך הטובה ביותר היא באמצעות שימוש במערכת וורדפרס. מערכת זו היא מערכת קוד פתוח המערכת לנו לשלוט על כל אספקט של בניית האתר, להתקין תבניות, תוספים וכמובן לעשות שימוש בתוסף הפופולרי אלמנטור שלמעשה מייתר את הצורך בשימוש בתבניות של וורדפרס ומאפשר לנו לבצע התאמות באתר בקלות וביעילות על ידי משיכה של אלמנטים שונים מסרגל התוסף לתוך העמוד בקלות ובמהירות.

איך בונים אתר במערכת וורדפרס?

איך בונים אתר? השימוש במערכת וורדפרס מקל על בוני האתרים בכך שאין צורך לתכנת את האתר מאפס, לתכנת את ממשק הניהול של האתר או לסבך את הלקוח בכל הקשור לתפעול השוטף של האתר אם הוא ירצה לבצע פעולה זו בעצמו. וורדפרס קלה ופשוטה להפעלה וניתן ללמוד לעבוד עם וורדפרס במהירות. עם זאת, בניית אתר וורדפרס מצריכה ידע מקצועי וניסיון רב, להפוך את האפיון של האתר שתוכנן במילים או על הנייר ולהביא אותו לידי תוצאה מוגמרת של אתר מקצועי, איכותי עם חוויית משתמש ברמה הגבוהה ביותר.

דגשים חשובים לעיצוב האתר:

עיצוב אתר הוא כל מה שקשור לצבעים, למבנה ולגרפיקה באתר שלכם: באנרים, לוגו, כיצד מחולק האתר לאזורי תוכן, תפריטים מסוגים שונים, צבעי רקע, תמונות ועוד. האלמנטים השונים הקשורים לעיצוב האתר צריכים להתחבר בצורה סינרגטית מסונכרנת אחד לשני ולהשתלב יפה. המטרה של עיצוב ומבנה האתר היא להקרין נוחות וחוויית משתמש ברמה גבוהה, כלומר: ללא צבעים בוהקים מדי שיכולים לסנוור ולהציק בעין, לוגו במידה הנכונה שלא תופס שטח גדול מדי, ללא פרסומות רבות הקופצות מול העין ומפריעות לקריאת התוכן, מרווחים נכונים בין האלמנטים היוצרים מבנה אסתטי ויפה של האתר, שימוש נכון ברקע לבן ועוד.

מהו אלמנטור וכיצד הוא עוזר לנו?

אלמנטור הוא תוסף וורדפרס פופולרי מאוד המאפשר לנו לבנות אתר אינטרנט מקצועי לעסק בקלות בשיטה של משיכה והוזזה של אלמנטים מתפריט האלמנטים הצדדי ישירות לדף. נוכל גם לשחק עם האלמנטים ולהזיז אותם בתוך העמוד לחלקים ולעמודות שאנו רוצים להעמיד אותם בהם. האלמנטים נקראים גם ווידג'טים. כאשר נעשה בהם שימוש כדי לצקת את התכנים בעמוד שלנו, לבנות את העמוד שלנו או כדי לבנות תבניות אלמנטור מוכנות בהן נוכל לעשות שימוש גם בעמודים אחרים באתר בלחיצת כפתור.

מהם ווידג'טים באלמנטור?

הווידג'טים הם למעשה תבניות תוכן שאנו יוצקים אל תוך עמוד האתר ובעזרתם בונים את מה שאנו רוצים. לדוגמה נוכל לחלק סקשן מסודר ל2 עמודות, בעמודה הימנית להכניס ווידג'ט של תמונה ובעמודה שמשמאלו להכניס לדוגמה רשימה נפתחת של שאלות תשובות או טקסט עם כפתור הנעה לפעולה או כל דבר אחר שנרצה. כך למעשה לאט לאט אנו עושים שימוש בווידג'טים הלו כדי לבנות את העמוד שאנו צריכים. כדאי להכיר את סוגי הווידג'טים השונים והאפשרויות העומדות בפניכם.

הווידגט'ים הבסיסיים:

נתחיל מהווידג'טים הבסיסיים אותם יש גם בגרסה החינמית של האלמנטור. כאן יש מספר אלמנטים החשובים מאוד בכל אתר ואף מהווים פרטים בסיסיים בכל אתר. לדוגמה האפשרות להוסיף אלמנט של כותרת, תמונה, טקסט, ווידיאו או כפתור כלשהו. ניתן להוסיף אלמנט של דירוג כוכבים (למשל פידבקים מלקוחות, דירוג מוצר באתר, דירוג למאמרים וכו'). ניתן להוסיף קו הפרדה שהוא למעשה שטח ריק שניתן לקבוע את הגובה שלו ובכך לייצר מרווחים בין האלמנטים וליצור מבנה אסתטי של האתר. ניתן להוסיף אייקונים, מפת גוגל, גלריית תמונות, המלצות, כפתורי רשתות חברתיות, בר התקדמות, אזור לקוד HTML ועוד.

אלמנטור

דוגמאות לווידג'טים מתקדמים מגרסת הפרו של התוסף:

גרסת אלמנטור פרו של התוסף עולה מעט כסף אומנם בדמי מנוי שנתי אולם תהיה שווה כל שקל (או דולר במקרה הזה), במיוחד אם יש ברשותכם כמה אתרים ויותר. מלבד תמיכה 24/7, ווידג'טים חדשים שמתעדכנים על ידי המפתחים לאורך השנה ופיצ'רים נהדרים נוספים תוכלו ליהנות גם מאלמנטים חדשים ומתקדמים יותר שתוכלו להשתמש בהם כמו למשל: סליידרים, אזור הרשמה והתחברות לאתר, תפריטי ניווט, אזור פוסטים, כותרת אנימציה, טבלאות מחירים, תוכן מתהפך, קורסלת מדיה, פורטפוליו, עמוד פייסבוק, אזור ביקורות ועוד.

אלמנטור

ווידג'טים לערכות עיצוב:

ערכות עיצוב אלו אלמנטים הקשורים בעיצוב ומבנה האתר אשר נחשבים לחלק מרכזי באתר, לדוגמה: כותרת ראשית של האתר, לוגו האתר, פרטי/תיאור פוסט, ניווט בין פוסטים ופירורי לחם, מפת אתר, כותרת ראשית לעמוד פנימי, טופס חיפוש, קופסת מחבר ועוד.

ווידג'טים לחנות אלקטרונית:

הקמת חנות אלקטרונית תתאים לא רק לחנויות פיזיות המעוניינות לקדם את המוצרים שלהן ואת המכירות שלהן באינטרנט אלא גם לבתי עסק בתחומים שונים המעוניינים לשווק גם מוצרים דיגיטליים, שירותי אונליין או רוצים לאפשר ללקוחות שלהם לשלם אונליין עם כרטיס אשראי דרך האתר בעבור השירות שלהם. הווידג'טים לחנות אלקטרונית יכולים לסייע להקמת חנות מקצועית ואיכותית עם חוויית משתמש ברמה הגבוהה ביותר. בין האלמנטים השונים: אפשרות לדירוג מוצר, כותרת, תמונה ותיאור של מוצר (אלמנטים שונים שנוכל להציב בצורה שאנו רוצים), מחיר מוצר, הוספה לסל, כמות במלאי, תיאור מטא למוצר עבור גוגל, טאבים של מידע על המוצר, מוצרים קשורים, אפסיילים, עגלת קניות, ועוד.

ווידג'טים נוספים לשדרוג השימוש באלמנטור:

בשל העובדה שאלמנטור וורדפרס הנם מערכות בקוד פתוח זה מאפשר למתכנתים מכל רחבי העולם לפתח תוספים ואלמנטים שונים שיכולים להתממשק אל המערכת ולשדרג את העבודה עם אלמנטור עד לכדי מוצר שלם שלא יחסר לו שום אלמנט בבניית האתר שלכם ולא יגביל אתכם לשום דבר. תוכלו למצוא ווידג'טים נוספים בגרסת הפרו שלא הזוכרו פה וכן כאלה של מפתחים שונים מרחבי העולם המיועדים לשימוש באלמנטור.