איך עיצוב אתרים תורם לעסק שלך

איך עיצוב אתרים תורם לעסק שלך

כיצד עיצוב אתרים תורם לעסק שלך להצליח?

עיצוב אתרים במובנים רבים, דומה לחלון הראווה של העסק. הגולשים ברשת, נתקלים באתרים ואם העיצוב מוצא חן בעיניהם, הם יישארו באתר וייהנו ממנו. לעיצוב יש השפעה גדולה על כמות הזמן שהגולשים יקדישו לאתר, וגם למוניטין ולתדמית של העסק.

תארו לעצמכם שעורך דין מצליח ייתן לכם את כרטיס הביקור הכי זול שקיים. מה תחשבו עליו? תודו שציפיתם לקבל ממנו כרטיס ביקור הרבה יותר יוקרתי. עורך דין לא?

במקרה אחר. כאשר אתם הולכים ברחוב ועוברים ליד חנות שמשווקת מותג מצליח ומגלים כי אחד הקירות בה מתקלף, יש לה ריח של טחב ובלגן במדפים. האם תקנו משהו בחנות הזו?

התשובה היא לא, והסיבה לכך היא שאנחנו קונים גם בעיניים. הדוגמה הכי קיצונית שיכולה להיות היא להגיע למסעדה לא נקייה ולרצות לאכול בה. לא, אתם אל תאכלו בה, כי הלכלוך שבחוץ מעיד על הלכלוך שבסירים. זה אומר רק דבר אחד, זה אומר שאנחנו בוחרים דברים באופן חיצוני אבל צריך גם לראות מה יש בתוך הקנקן וצריך להיות קשר בין החוץ והפנים. ככה בכל אופן זה צריך לעבוד עם אתרים.

העניקו חווית משתמש- UI UX

חווית משתמש באתר, דומה לחוויית משתמש במציאות. אם אתם נכנסים לחנות, והמוכרת עסוקה שיחת טלפון, ואין שלטי הכוונה, ואתם לא יודעים היכן למצוא את מה שאתם מחפשים, יהיו לכם סיבות מאוד טובות, לצאת מהחנות הזאת ולא לבצע שום עסקה. במילים פשוטות זלזלו בכם ועלו לכם על העצבים. 

לחלופין אם אתם נכנסים לחנות מזמינה, נקייה ומאורגנת עם צוות של מוכרים אדיבים ומנומסים (שלא מדברים בטלפון), סביר להניח שבחנות הזו תישארו ולא תעזבו וגם תקנו בה. הסיבה לכך היא חווית משתמש.

מקביל הדבר לגלישה באתר. עיצוב חווית משתמש תורמת לכך שהגולש נהנה מהגלישה באתר. האלמנט הזה גורם לאתר לגלוש חלק בלי להיתקע, אין עיכובים בגלישה, הגולש מוצא כל דבר שהוא מחפש מיד. יש כותרות גדולות שמכוונות אותו לדפים של האתר. הוא מוצא כל דבר בקלות, יש כפתור בולט של טופס השארת הפרטים. הכל מאוד קל וברור וקוראים לזה חוויית משתמש.

שירות בעולם הדיגיטלי

כל אתר נותן שירות לגולשים, זה העידן הדיגיטלי. אתר משמש היום כל עסק גם לעשיית עסקים והוא כלי מכירתי ושיווקי ראשון במעלה. לא משנה מה גודל העסק ומה הוותק שלו, כדי להיות בעולם האינטרנט חייבים לבנות אתר מעוצב, שהעיצוב שלו מתאים לתחום העסק ומייצג אותו בצורה נכונה ממש כמו עיצוב חלון ראווה לחנות במציאות. מה שתציגו בחלון הזה יגרום ללקוחות להיכנס או לא, הצבעים של החלון גם להם יש השפעה. לכל דבר שמוצג יש השפעה על החלטת העוברים והשבים. אותו דבר זה עם גולשים ברשת.

איך נראה האתר שלכם, האם העיצוב שלו מזמין ומיוחד. האם הפונטים ברורים, הצבעים מושכים. כאשר מדובר בחנות און ליין, האם יש בה איזו תצוגה הגיונית של מוצרים, מחלקות, היא מחולקת לקטגוריות שיקלו על הגולש לרכוש בה.

אתר אינטרנט חייב לייצר תנועה וחוויה לגולשים. עושים את זה בעיצוב ובטכנולוגיה של העיצוב. כמובן שגם צריכים להניע את הגולשים לפעולה, להשתמש בכתיבה שיווקית וגם לקדם את האתר הזה כדי לחשוף אותו בפני כמה שיותר גולשים. 

כאשר מדובר בחנות התחנה של הקופה, האריזה וההסבר על החזרות והחלפות צריכים להיות מאוד ברורים לגולשים, כמה שתתנו שירות יותר טוב ככה החנות שלכם תצליח יותר. את השירות הזה אתם תעשו גם באמצעות העיצוב. 

אנשים שקראו את הכתבה התעניינו גם ב: בניית אתרים | אחסון אתרים