הכול על אחסון אתרים

הכול על אחסון אתרים

אחסון אתרים- כל מה שצריך לדעת

כאשר חברת בניית אתרים מקימה לכם אתר, חשוב לא פחות היכן תאחסנו אותו. יש היום חברות אחסון ישראליות וחוות שרתים גם בחו"ל. שירות אחסון אתרים מספק לארגונים ולפרטיים, אחסון של אתרי אינטרנט, דפים וקבצים הכוללים בין השאר: תמונות, קבצי וידיאו, קצבי מידע וכל תוכן אחר. האחסון נעשה כדי שיהיה אפשר לעקוב אחר המידע הזה ברשת האינטרנט. אחסון אתרים נעשה באמצעות אחסון ענן.

שרת ענן הוא שירות שנקרא גם CLOUD המאפשר חיבור של מחשבי על ויצירה של קשת ביניהם בענן. מחשבי העל הללו הם שרתים בעלי טכנולוגיה מיוחדת במינה. כשאר מדובר בטכנולוגיה של אחסון בענן, הקובץ המועלה לא נמצא רק במחשב אחד, אלא בכמה מחשבים ושרתים יחד. השרתים הללו יכולים להיות מפוזרים במקומות שונים בארץ ובעולם, אבל הם מחוברים באמצעות רשת פרטית אחד לשני. הממשק הזה מאפשר להשתמש במידע שנשלח על אחסון הענן, כמו הוא נמצא רק במחשב אחד ולהתרכז בעדכון הקבצים השמורים. 

חשיבות אחסון בענן לאתר עסקי

כאשר מדובר באתר אינטרנט של עסק, זה אומר שתמיד יהיה אפשר להגיע אליו ולגלוש בו, גם אם אחד האתרים כשל. זהו בעצם היתרון הכי גדול של אחסון בענן, שהאחסון הזה לא תלוי בתקינותו של מחשב אחד, והקובץ הזה נמצא בהרבה מחשבים שגם אם אחד מהם תקול, הקובץ שלכם יישמר במחשב אחר. 

הסידור הזה של אחסון אתרים בכמה מחשבים, מוריד את החשש הכבד של בעלי אתרים המשקיעים בהם ימים כלילות, וחוששים מנפילה או קריסה של שרת אשר תגרום חלילה גם לקריסת האתר שלהם. אם חלילה מחשב אחד ייפול, המחשבים האחרים עדיין קיימים עם הקבצים ושום דבר לא יקרה להם הם שמורים. 

אחסון בענן מאפשר גם לאנשים ממדינות שנות בעולם שרוצים גישה לאותו אתר, להגיע אליו באותה מהירות כאילו והשרת הזה ממוקם במדינה שלהם. השרתים כולם כאחד, חולקים את הקבצים ומאפשרים טעינה מהירה של אתר הלקוח. 

טכנולוגיה של אחסון אתרים בענן היא טכנולוגיה מאוד מתקדמת, היא מתפתחת מדי יום ויש לה הרבה מאוד יתרונות. 

רק לידיעה, גם חברות גדולות כמו מייקרוסופט ו-IBM משתמשות בטכנולוגית האחסון בענן וזה כמובן מומלץ לכל אתר. יש פה בטיחות גבוהה, יציבות של אחסון גמישות ומהירות וטכנולוגיה מהירה ומתפתחת. 

 

אחסון תוכן במקום הכי טוב

כמו שאתם קונים ארון שיתאים לדרישות האחסון שלכם, כך עליכם להתאים את אחסון האתר לדרישות שלכם. השירות של אחסון אתרים מתמקד בתוכן שיש באתר, שירותי האחסון מספקים לו את תשתיות התוכנה והחומרה. יש חברות אחסון של ספקיות שירותי אינטרנט על שרתים ייעודיים, חלקן מספקות גם שירותים של הקמת אתרים. יש שירותי אחסון שגם משווקים דומיינים.

חשוב לומר כי יש משמעות לאחסון אתרים גם מבחינת קידום אתרים אורגני, גוגל סורק את האתרים ומדרג את האתר. כאשר אתר מאוחסן בצורה טובה בשרת איכותי, גם גוגל כמו הגולשים יכול לגלוש בו במהירות ובקלות בלי שום תקלות או תקיעות, וזה מאוד רלוונטי לציון שגוגל מעניק לאתרים. אחד הפרמטרים שלו זה איכות הגלישה של האתר. 

יש חוות שרתים בכל העולם, המבקשות להתחרות עם חוות שרתים בארץ. לאתרים ישראלים חשוב מאוד דווקא להיות מאוחסנים בחווה, כמה שיותר קרובה לאתר שלהם. זה משפיע על התקשורת. מלבד זאת אם חלילה יש תקלה, רצוי שיהיה אפשר לדבר עם מישהו ובשפת האם, ולא בשפה אחרת. לפעמים בגלל המרחק גם לא מבינים כלום וזה פוגע בתיקון תקלות אם ישנן באתר.