מדריך הקמת אתר וורדפרס

מדריך הקמת אתר וורדפרס

הקמת אתר וורדפרס – המדריך להקמת אתר משלכם

תוכנת וורדפרס להקמת אתרים, מאפשרת הקמת אתרים "תפורים" לפי מידה לכל לקוח, עסק וחברה. היום אין מישהו שמתפרנס משירות או שיווק שאין לו אתר אינטרנט. זה השלב הראשון שכל עסק צריך לעשות, אבל בהמשך, צריך לעשות עוד פעולות כדי שהאתר הזה ימריא ויהיה בולט ברשת. צריך לקדם אותו. אם בעל האתר רוצה עוד לקוחות, הוא צריך לעשות קמפיין פרסום. כל עסק היום יכול לנצל את הפלטפורמה לתועלת שלו, ולהתקדם להיות אתר עסק מצליח ומכניס וזו כל הכוונה בעצם בנוכחות ברשת. 

אתרים נבנים על כל מיני תוכנות בכל מיני שמות, אבל יש מערכת אחת שהיא מהמבוקשות בעולם- וורדפרס. היא מרשימה מאוד ביכולות שלה להעניק לאתר חווית משתמש, נוחות גלישה חלקה, ואף מתאימה למנועי חיפוש. זה דבר שהוא חשוב מבחינת קידום האתר בגוגל. 

תהליך הקמת אתר וורדפרס

חברת הקמת אתר וורדפרס צריכה ראשית להבין מה הלקוח צריך, (לא מה הוא רוצה). מה המטרה של האתר שהוא מעוניין בו. בהתאם למטרה יוקם האתר והוא ינסה להשיג את היעד. אם מישהו רוצה למכור באינטרנט, אז הוא יקים חנות רשת אינטרנטית. אם הוא רוצה לעשות לעצמו שם ותדמית, הוא יקים אתר תדמיתי. אם הוא רוצה לקוחות חדשים, הוא יקים אתר שיווקי. מהצורך של הלקוח נולד האתר.

אחרי הבנת צרכי הלקוח, צריך לחשוב איך מגלמים באתר את הצרכים שלו, כך שיביאו לו הישגים. האתר צריך להיות מעוצב בצורה ייחודית שמתאימה לתחום בו עוסק הלקוח, ולהכיל תוכן ברמה גבוהה עם מסרים שיווקיים. 

אחד הדברים הטובים באתר וורדפרס, שהוא בקוד פתוח. תמיד אפשר לשנות בו דברים, לגרוע או להוסיף ולהתאים את האתר כל פעם לדרישות אחרות אם יש לחברה.

 

בואו נתחיל ממבנה

בנייה של אתר וורדפרס דורשת הבנת מבנה האתר האופטימלי עבור הלקוח. תבנית האתר היא בעצם הדף הראשון והעמודים הפנימיים המרכיבים אותו. בהם יהיה תוכן, וגם יהיו תמונות. צריך להחליט אם רוצים תמונת קאבר גדולה או בכלל סליידר. כאשר מבינים מהם המטרות, משתפים בזה את המתכנת ואת מעצב האתר, והם מבטאים בעצם את הצרכים בעצם עיצוב אתר.

יש חשיבות לבחירת הפונטים, הצבעים של האתר. כל אלה יעשו רושם מסוים על הגולשים ויעבירו מסרים. יש צבעים שעושים רושם יותר יוקרתי על הגולשים ויש צבעים שעושים רושם זול, צריך לבחור בתפריט הגרפי שמעניק לאתר את הרושם שרוצים לעשות. 

כאשר מדובר בוורדפרס, יש לתוכנה הזו המון תוספים שכל אתר יכול לאמץ, גם בתחום של ניהול התוכן, גם בתחום של קידום האתר וגם מבחינה טכנולוגית. 

חשוב לדעת כי כ-30% מהאתרים בעולם נבנים על תוכנת וורדפרס. זה אומר רק דבר אחד- משהו פה עובד טוב ואם היא עובד בשביל כל כך הרבה אתרים, הוא בוודאי יכול לעבוד בשביל כל אחד.

 

וורדפרס- הכי פשוט שיש

כל החוכמה כמעט בכל דבר היא לעשות אותו הכי פשוט. כשהוא פשוט כולם מבינים אותו. תוכנת הניהול וורדפרס מאפשרת הקמת אתרים מאוד פשוטים וידידותיים למשתמש. הם קלים לקידום בגוגל ובשאר מנועי החיפוש מבחינת קטלוג וסידור העמודים וגם מבחינת אופטימיזציה של תמונות. זה בדיוק מה שמאפיין את התוכנה הזו. לא מתחכמת, לא מסובכת. ברורה מאוד בניהול התוכן שלה, בתצוגת המדיה והתמונות ותוספים שעוזרים לה לעבור את הסורק של גוגל בקלי קלות. 

ראו עוד: אחסון אתרים | עיצוב אתרים | בניית אתר וורדפרס